Пам’ятник Катерині ІІ? — Обов’язково!

Тут ніяких вагань. Всім українським громадянам варто підтримати ідею Севастопольської міськради  про встановлення пам’ятника Катерині ІІ. Перейматися справою має не тільки російськомовна громада, якій цариця  зробила особливу честь, а й україномовна не повинна стояти осторонь. Треба невідкладно оголосити конкурс на кращу композицію пам’ятника – для митців найширше коло фантазії. Немає сумніву, що за основу братимуться лише історично достовірні факти. Наприклад.

1762 рік. Коханці та друзі Катерини ІІ вбивають її чоловіка Петра ІІІ.

1763 рік. Катерина ІІ судить і згодом живого замуровує в Ревельській кам’яниці митрополита Арсенія Мацієвича, причисленого нині до лику святих.

Того ж року Катерина ІІ грабує Російську православну церкву, забирає в монастирів землю й маєтності та віддає 4/5 їх своїм коханцям. Із 954 монастирів лише Великоросії ця імператриця знищує 754.

5 липня 1764 року Катерина ІІ, яка не має і краплини російської крові, вбиває законного спадкоємця російського престолу Івана VI  Романова.

Катерина ІІ вступила на російський престол, коли бюджет цієї держави не перевищував 17 мільйонів рублів. Лише на десять своїх коханців (не на всіх, платних нарахували вже 23, але окремі науковці перевищили цифру 50), імператриця потратила понад 90 мільйонів. Питається в задачі, скільки років уся Росія мала працювати на її невситиме тіло і як скульптори можуть це відобразити? Але будемо вірити у творчу снагу митців, що навіть з таким завданням  зможуть упоратися.

24 липня 1790 року. Вклад Катерини ІІ у російську літературу — смертний вирок за книгу Олександру Радіщеву.

1 серпня 1792 року. Вклад Катерини ІІ у російське книговидавництво – указ про ув’язнення на 15 років у Шлісельбурзьку фортецю видавця Миколу Новикова.

24 березня 1801року. Останній коханець Платон Зубов «со товарищи»  вбиває сина Катерини ІІ російського імператора Павла І.

Наведені ідеї для композиції пам’ятника  даній імператриці – лише мізерна часточка тих «добра і честі», які зробила Катерина ІІ для російського народу (про український цього разу промовчимо) і для Російської православної церкви.

Росіяни мають також завдячувати цій поважній цариці за особливо теплі почуття, які викликала до себе і Росії Катерина ІІ. Тому конкурс на проект монумента має бути міжнародним, в ньому залюбки візьмуть участь польські, білоруські та інші митці. Вони скористаються достеменною історичною літературою. Можливо, візьмуть до уваги білоруського історика Ігоря Литвина «Затерянный мир, или малоизвестные страницы белорусской истории», зокрема, розділ, де йдеться про поділ Катериною ІІ Польщі і події в Білорусі.

«Когда после первого раздела Речи Посполитой прошло два десятка лет, территории были  переделены во второй  раз. Начавшееся восстание под руководством Тадеуша Костюшко подавлялось с особой жестокостью. В 1794 году армия Суворова свирепствовала в Беларуси и Польше.  Суворовские выродки расстреливали мирных жителей Кобрина и Малориты. На подступах к Варшаве они уничтожали все живое на своем пути. В варшавском пригороде — Пражском предместье было расстреляно все население. В самой Варшаве русские солдаты на копьях и штыках по улицам носили младенцев. Возможно, поляки это будут помнить всегда».

Катерина ІІ щедро нагородила очільників за битву із немовлятами.

Оскільки такий конкурс за всіма ознаками тягне на міжнародний, то слід очікувати розмаїття композицій – і ніхто не має права обмежувати творчу фантазію скульпторів, кого і в якій позі поставити.

Не буде особливих проблем з підписами на пам’ятнику. Як варіант, розглядається сказане російським класиком Герценом: «Історію Катерини ІІ не можна читати при дамах». Але шанси здобути перевагу мають слова російського генія Пушкіна: «голос обманутого Вольтера не избавит ее славной памяти от проклятия России».

Звісно, на цьому міжнародному конкурсі не обійдеться без шпарких дискусій.

Одні скажуть: невже зовсім серед росіян не знайдеться свого хоч однісінького, славетного і достойного, що треба ставити пам’ятник приблудній німкені?

Інші висловляться різкіше. Севастопольська міськрада хоче зганьбити російський народ, подаючи за його совість і честь професійну повію (не будемо ображати повій – вони чесно торгують своїм тілом, а ця базарувала всією Росією) та ще й вбивцю членів своєї сім’ї.

А треті свою думку матимуть. Якщо й ставити пам’ятник, то має він бути останнім на всій землі тим, кого люд «не избавит от проклятия» і через століття.

 

 

постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-249423.html

 

Инженер : М-да-а!
Надо бы мне, технарю, почитать историю. И не только мне.

abirvalg : есть чем гардится моголам однако

Ozon : до теми
і це далеко не все про ту стерву. Хоча вона є тінню кацапської `душі`. А постамент був би класний — курва під конем.

Тарас Бульба : Правильная тема
Предлагаю также поставить памятник Мазепе — 70-летний беззубый старикан трахает свою крестную дочь — 16-летнюю Матрёну Кочубей. Затем отрубает голову её папе, чтоб не писал про его непотребства царю Петру. Или другой вариант: голый, измазанный дёгтем и вывалянный в перьях молодой Мазепа, сидя задом на перёд на кобыле, покидает с позором поместье польского пана, чью жену он имел и был пойман «на горячем». Памятник предлагаю поставить на Майдане или на Банковой

Ozon : Тарасу Бубубу
скотина кацапська — не псуй ім`я — нелюд

ppau : to Ozon
100%. Таким пам`ятник і має бути!

Тарас Бульба : А що, синку, допомогли тобі твої ляхи?
Є ще один варіант памятника МазепІ — старий хабарник, крадій та розпусник пише листа Петру Першому з пропозицією видати короля Карла за «прощение». Це теж історичний факт. Правда, не встиг зрадити ще одного хазяїна- помер незабаром.

Беобахтер : Венценосная шлюха
А что, это идеал женщины для россиян? А вот смотрите: Иван Грозный и Петр 1-й были гомосексуалистами, Екатерина 2-я — профильной проституткой. Им хотят повсеместно ставить памятники. НАверное эти типы нравитяся россиянам.

КГБ : Как всегда пацаки блещут «остроумием»
пацаченок (а это именно он, несмотря на то, что зовется Бульбой) в поисках «истины» нарыл как та свинья «фактов» о похождениях Мазепы, непонимая скудным своим умишком истинных масштабов деяний оного в сравнении с курляндской курвой, одевшей непосильное ярмо рабства на весь народ

ZZ top : Шалава як символ ліберастії
Символічно: памятники шалаві встановлюють українофоби за мовчазної згоди помаранчевих лібералів. Шалава = українофоби = ліберали. Всі вони однакові, всі вони вороги українського народу.

lдоносчик : Тарас Бульба : Правильная тема
Не-весь мусор в галычину-они любители всей Украины. Как полюбили в 1941 под крышей фюрера, так до сих пор, хворые, поиметь пытаются…

lдоносчик : ZZ top : Шалава як символ ліберастії
галычанам до всего дело есть-до Екатерины, до хлоту. Своей истории то нету. А то что во Львове канализация не работает и в Карпатах все ели повырубали и в полщу сами вывезли- нормально. Народность чукчам и в подмётки не годится-те люди хозяйственные и в чужие не чукчевские дела не лезут.

lдоносчик : Ozon : Тарасу Бубубу
Яке иьмя дурень.

000 : Беобахтер : Венценосная шлюха
Пацан, Екатерина-не женщина а государственный деятель. А ты хоть с кем- нибудь сексом занимаешься кроме, клавишь. Вот видишь- она и в этом великая. Догоняй.

000 : КГБ : Как всегда пацаки блещут «остроумием»
Ты парень, не бреши. Шо было у Мазепы- то было.

іван корсак : Тарасові Бульбі
Давайте не зміщувати теми дискусії -чому пам»ятник Катерині ІІ, а не істинно великим росіянам, славетним у світі. І, звичайно, дотримуймося історичних фактів, уникаючи діалогу на зразок «сам ти абиякий» Лише коротка ремарка з приводу Кочубея та Іскри. Наведу дві цитати з праці шанованого історика О.Оглоблина.»Мало того, Мазепа через Апостола попередив Кочубея й Іскру, щоб дати їм можливість уникнути московського слідства й втекти до Криму… Мазепа дав 4 000 дукатів «на життя Кочубеїхи». .. Але Кочубей та Іскра були певні, що доведуть провину Мазепи, і добровільно поїхали до Смоленська, а звідти до Витебська, де тоді перебувала Похідна канцелярія царя. Під час слідства Кочубей, Іскра та їхні спільники зазнали тяжких тортур і змушені були зректися своїх обвинувачень проти Гетьмана. Цар наказав скарати Кочубея і Іскру на смерть, і вони були страчені 14 липня 1708 р» То хто ж кому рубав голови? З приводу пам»ятника Мазепі — він буде, і не один. Не певен, що саме Ваш сюжет ляже в основу. Можуть бути інші джерела, з яких назву лише декілька. • Лорд Байрон — Мазепа, поема (1818) • Віктор Гюго — Мазепа, поема (1829) • Юліуш Словацький — Мазепа, поема (1840) • Ференц Ліст — Мазепа, симфонічна поема (1851) • Михаел Балфе. «Сторiнкова» кантата. (1861) • Тарас Шевченко — різнi вірші
, Кондратій Рилєєв і т.д. Чому пам»ятник не Толстому чи Достоєвському, Огарьову чи Герцену, Гумільову чи Цвєтаєвій, а цій приблуді на російську землю? А скільки прекрасних імен росіян, які внесли величезний вклад у науку і техніку? Чому для Севастопольської міськради О.Пушкін не авторитет і хто лаштується зробити чергове «западло» Росії? Росіяни, захищайтеся!

Хе Хе : Памятник Бандере
За то что он убил министра образования Польши! Герой однако!!

историк : немецкая шлюха
принцесса Софья Августа Фредерика Саксен Анхальт-Цербстская,»перекрещенная» в российскую императрицу Екатерину II.

Тарас Бульба : Ивану Корсаку
Голови Іскрі та Кочубею таки відрубав Мазепа. Кочубей ще вагався — писати Петру чи ні. Та підбила Кочубеїха. Є версія, що вона теж була свого часу під Мазепою. А коли трапилась історія з Матроною, серце не витримало. Матрона, до того ж. була хресницею Мазепи, а це — гірше, ніж інцест за церковними законами. Лише за це цього дідугана-розпусника мали відлучити від церкви та піддати анафемі. Яка там зрада під Полтавою -це просто дрібниці. Ось такий злодій той Іван Степанович Мазепа. Якщо йому поставити памятник — буде уся Україна потилиці чухать. І не тільки потилиці, але й те, що у шароварах…

Полковник Вешняк : Тест на здатність національної самоідентифікації.
Кожна нація створює свої національні міфи, кожен народ плекає пам’ять про своїх національних героїв. Українці, також, мають свій пантеон видатних співвітчизників, рівно як не забувають і найлютіших ворогів українського народу. Очевидно що, ставлення до одних і тих же історичних постатей у українців і у москалів разом з рафінованими «совками» мають деякі відмінності. Наприклад: Гетьман України Іван Мазепа для українців – це український аристократ, інтелектуал світового рівня, політичний лідер Української держави гетьманської доби, а для москалів він є негідником і зрадником, для українців Петро Романов – кровожер, збоченець і імпотент, а для москалів – «вєлікій імператор Петр І», для українців – штеттінська шльондра (це та що «вторая»), а для москалів «матушка государиня», для українців Роман Шухевич – талановитий полководець, борець за українську незалежну державу, а для москалів – фашист, бандит… і т. д.Ухщ : Я ЗА!!!
Наш человек: 1. вона з ЕСу; 2. дэмократка (маемо рэкомэндацийыи руссо, дидро, казановы); 3. хвемыныстка; 4. захыстныця сэксуальних свобод людыны; 5. дужэ любыла багатьох козакив з украйины

Sergemine : REAL COOL!
Оцехлопцімолодці! Ось так потрібно було! Не знаю куди біль написати відгук, але новер розташування блоків сторінки — КЛАСС! Бо попередній вигляд — просто наводив дипресію! КЛАССНО! Дуже Добре! =)))

Тарас Бульба : Нет в мире такой силы, которая русскую силу пересилит- Гоголь
Українці мають дякувати Катерині, бо саме вона розброїла татар и змусила їх не займатись бандитизмом, а працювати. Татари кілька століть торгували українцями, а усі кримські порти були невольницькими ринками. За різними оцінками вони продали до 5 млн. лише українців. У Кріму 100 тисяч татар обробляв майже мільйон христіан, яких Суворов наказав вивезти з Криму. Він же за угодою випроводив ногайців з Причерноморя і після цього стало можливім заселяти и обробляти ці земли. Катерина та Потьомкін зоснували майже усі обласні центри сучасної України. І не тільки обласні. Нарешті українці стали жити спокійно і за це Каті щира дяка. Памятаєте: «Встаньте, хлопці». «Ні, мамо, умрем, а не встанем». Жарт, звичайно. Але у будь-якому жарті є частка правди.

iformer : Катерина
Кто из государственных деятелей прошлого внес наибольший вклад в развитие Украины? Может это гетман Мазепа? Может Грушевский или Скоропадский? Перестанем гадать и вернемся к фактам. Оказывается из 50 крупных городов Украины (а крупными городами называются города с численностью более 100 тысяч человек) 13 основаны по указам одного человека – Российской императрицы Екатерины II. Это такие города как: Днепропетровск ( год основания – 1783), Одесса (1795), Кривой Рог (1775), Луганск (1795), Мариуполь (1779), Николаев (1789), Никополь (1782), Севастополь (1783), Симферополь (1784), Херсон (1778), Макеевка (1777), Мелитополь(1784) Запорожье (основан в 1770 году и до 1921 года назывался Александровск). В настоящий момент только в крупных городах основанных этой императрицей проживает более 7 миллионов человек. А сколько еще ею было основано средних и небольших городов и городков, сел и поселков.

Катерина : 2 iformer
Из предыдущего текста можно подумать, что обустройством Украинских земель занималась только Екатерина II, это не так. Города строились переселенцами из всей Российской Империи и до, и после Екатерины II. Потрясающий факт – из 50 самых больших городов Украины 31 основан по указам русских царей и императоров. В этих городах в настоящее время проживает около 65 % всего городского населения нашего государства. И этот народ со дня основания их городов и до сегодняшнего дня всегда говорил по-русски.

informer : 2 Тарас Бульба :
Тарас Бульба писал на русском — в том числе самое сокровенное — свой дневник.

abirvalg : при чем сдесь мазэпа, дяитлы. будут учтанавливать его памятник в россии или польше тогда и будете обсуждать
а вот памятник кати под жеребцом ещё можна рассматривать 🙂

іван корсак : провокація проти росії?
На наших очах відбувається широкомасштабна операція проти Росії. Спочатку підсовується туфта, якась повія із Штеттінських провулків, а тоді з реготом показують пальцями: -Дивіться, то ж Росія така!Цій ретельно продуманій, надзвичайно талановитій і надзвичайно підлій операції мимоволі сприяє шалена мілітаристська і шовіністична істерика в російських ЗМІ. Схоже, Росії готують граблі, на які вже наступали росіяни на початку минулого століття. Так воно і буде, якщо тільки в оборону свого народу не стане мисляча, із європейським кругозором, ще не інфікована шовіністичною бацилою інтелігенція. Сумно, панове…Але треба вірити в краще.

Libre : Султан Гирей
Сразу видно что, лауреат Іван Корсак пишет для … РОССИЯН. Потрудился бедненький, выбрать из биографии Екатерины неблаговидные дела, которые она сделала ДЛЯ … РОССИИ. А почему украинцы должны переживать, за то, что Екатерина обижала россиян? Это нормальному человеку не понять. Возможно этот лауреат «скрытый, хорошо замаскированный москаль» — как говорят наши западенцы. А для Украины Екатерина сделала то, что столетиями не удавалось сделать другим, даже хваленой Запорожской Сечи. ОНА СДЕЛАЛА ОСЕДЛЫМИ ТАТАР. Вот татар она очень обидела. Редкий год проходил в Украине, что бы татарская конница не делала набег. В Украине было очень опасно жить, и край становился бедным и малолюдным. Татары забирали с собой живой товар и тянули его на продажу в города Крыма. Для татар это был основной вид заработка, в поход отправлялось почти все мужское население, способное носить оружие. Этим часто пользовались казаки. Как только татары в отправлялись в набег, то казаки (что донские, что запорожские или левобережные) шли в контрнабег – разоряли Крым. Там некому было оказывать сопротивления, в аулах практическе не осталось бойцов. А Екатерина завоевав Крым очень четко сказала Султан Гирею (по моему ему, если не ошибаюсь), что эти разбойные времена закончились. Теперь татары на жизнь вынуждены были зарабатывать мирным трудом. Так, что вклад Екатерины в развитие Украны огромный – ОНА НЕ ДАЛА ТАТАРАМ разорять Украину и уводить людей в рабство. А лауреата такой расклад почему то не устраивает.

Студєнт : Чого так багато крику???
Пам»ятник (якщо вже за заснування міст) потрібно ставити Потьомкіну, Рєпніну-Волконскому і т. д… А до чого тут царі і цариці??? Ну, був указ і що??? Вона не знала всю географію імперії і міста засновували генерал-губернатори, а указ — це легітимізація. Ще цікаво, чому автор так лізе в особисте життя людини??? Чому бачить лише вбивства??? Є багато доброго, про що свідчать коментарі тут. А щодо жорстокості, то Росією по іншому і неможливо керувати (навіть до цього часу)

FYA : !! — посмотрите ШИРЕ
Какого черта рассуждать о том, что якобы хорошего сделала Екатерина для Украины, если в то время никакой Украины на слуху не было? Была сраная окраина великой империи, которую просто не подобало предоставлять на изведение каким-то татарам. Не больше. Екатерина игралась себе в военную стратегию типа WARCRAFT, только компов тогда не было, и все реально делалось — строились крепости, закладывались города и т.д. А москали со времен обособления от Киевской Руси никогда не рассматривали Украину как государство, и это подтверждают недавние высказывания г-на Путина. Их гребаные имперские замашки уже достали. Мало того что рот не закрывают и постоянно в Крыму со своим флотом гадят, так еще и ракеты на пляжах теперь «забывают». И памятник Катерине, должно быть, планируют в нормальной композиции, а не «под конем». И цель этого всего — еще одни шаг в наступлении на украинскую идентичность и продвижение культа великого ЦАРЯ и ИМПЕРИИ. Вы посмотрите что с Абхазией делают уже! А вы спорите, кто кого в жопу е…л и когда и как!!!

Петро : не будемо ображати повій – вони чесно торгують своїм тілом…
не будемо ображати шеф-редакторів -вони теж торгують ,не будемо ображати президентів -вони теж торгують ,не будемо ображати депутатів-вони теж торгують .Лише ,,щирі украінці,, не торгують!!Ганьба!! Гєть!! Слава гЄроям!!Украінську мову в кожну англійську сімью!!! Всім у НАТО!! Украінська олія — найкраща в Украіні!!

90909 : (censored)ам-дихлофос
Буде диктатор — і не буде проблеми. (censored)ам — дихлофос. демонтація протягом кількох годин. Бандера — Вождь!

іван корсак : Султану Гірею
Ви вгадали. «Беднеький лауреат» справді є добре замаскованим москалем. І ось чому. У мене велика частина рідні в Росії, дружина мого рідного брата з Ульяновська. Тому й кривдно, що замість російської жінки, Матері і Трудівниці хтось виставляє солдатську підстилку, яка програла в карти, прошинкувала з коханцями чи не пів Росії. Про неймовірне зло, вчинене цією парсуною українському і кримсько-татарському народам, може бути окрема мова, яка виходить за межі даної дискусії. Говоримо про лихо, заподіяне російському народові, російській церкві, російській культурі. Доктор права Казимір Валішевський про Катерину ІІ писав так: «В общем национальное искусство обязано Екатерине только несколькими моделями Эрмитажа, послужившими для изучения и подражания русским художникам. Но, кроме этих моделей, она не дала ему ничего: даже куска хлеба» Замаскований москаль також не в захопленні від наростання на очах того явища, яке Николай Бердяєв першим в історіографічній літературі назвав недвозначно «русский фашизм» Неправедні цілі досягаються неправедними методами і неправедними персоналіями..

FYA : Івану Корсаку
Підтримую обома руками. Хоча у мене в Росії рідних 0 і я там не бував ніколи, і коханців Катьки не підраховував скрупулезно. В Росії дійсно предостатньо дітей не з «голубих кровєй», гідних пошани. Але нехай уже росіяни самі вирішують, кого шанувати, і на своїй землі ставлять памятники. Чого це так закопошились у Севастополі — вже не культурне, мабуть питання, а етап, повторюся, політико-ідеологічного замовлення.

Вася : А от що роблять у Росії! Що кацапи, «запукри» винні?
Перед Днем Победы в Калининграде открыт отель «Рейх Штрассе» 6.5.2008 13:38 Накануне Дня Победы в Калининграде разразился громкий скандал связи с открытием отеля «Рейх Штрассе» («Reich Strasse»). ……………..Отель находится в людном месте недалеко от выезда из Калининграда. Как отмечают сами ветераны, в Калининграде стало «доброй традицией» именно накануне Дня Победы наносить ветеранам войны обидные «уколы». Так, пару лет назад была выпущена карта города с улицей в честь Гитлера, в минувшем году они получили поздравительные открытки с прейскурантом ритуальных услуг.

Libre : Шота Руставели
А не так давно Ющ и Саак установили памятник Шота Руставели в Киеве. Как раз на пересечении улиц Саксаганского и Руставели. Это даже не памятник, а целый комплекс, который здорово напоминает Стоунхендж. И что странно, почему-то не последовало возмущенных воплей наших оранжевых коллег. А ведь Руставели ничего хорошего для Украины не сделал.

іван корсак : libre
Бо «Витязя в тигровій шкурі» Шота Руставелі з однаковим пошануванням перекладали і славетний російський поет Костянтин Бальмонт, і український Микола Бажан. А думку О.Пушкіна, О.Герцена про Катерину ІІ вже згадували. Можна й ще додати характеристик…

Libre : для іван корсак
іван корсак: «Бо «Витязя в тигровій шкурі» Шота Руставелі з однаковим пошануванням перекладали і славетний російський поет Костянтин Бальмонт, і український Микола Бажан» — Ну и что? Если так размышлять, то получается вот что: если стихи Шота Руставели переведут на марсианский, то значит и у марсиан нужно устанавливать памятник. Так что ли?

іван корсак : libre
Ім»я Шота Руставелі з шаною звучить на десятках і сотнях мов світу, на які перекладений його безсмертний твір. А ім»я Катерини ІІ, куди не кинься… Я цитував уже росіян, українців, поляків, то ж наведу ще слова знаного сучасного білоруського письменника В.Орлова. «Прирезав» к своим владениям Беларусь, Екатерина II и ее сын Павел I на радостях раздали своим дворянам в белорусских губерниях 208,5 тыс. душ «мужеска полу» (по которым шла перепись крестьян). Таким образом, в общей сложности около полумиллиона белорусов стали крепостными российских помещиков, причем многие из раздаренных царицей крестьян были раньше лично свободными…. Белорусских крестьян, которые раньше в большинстве своем платили денежный оброк, погнали на барщину. Помещики широко практиковали сдачу тысяч крепостных на строительные работы в далекие российские губернии. Жестокая эксплуатация стала причиной крайнего обнищания села. Витебский губернатор в отчете за 1807—1809 гг. писал, что лишь немногие из крестьян питаются чистым хлебом, а все остальные «всегда примешивают к нему мякину». Так претворялось в жизнь обещание Екатерины II сделать присоединенные к империи земли «соучастниками блаженства, величия и полного изобилия».

Libre : Вот в Интернете есть статья
Вот в Интернете есть статья о замках Украины «Чернокозинцы: замок каменецких епископов…. Так как Чернокозинцы были недалеко от молдавской границы и лежали на татарском Волошском пути, здесь строится крепость, руины которой сохранились и сегодня. А нападали на село довольно часто: в 1502, 1503, 1507, 1511 и 1513 гг. Самый страшный татарский набег был в 1516 году, тогда Чернокозинцы были полностью сожжены…» Так вот благодаря Екатерине прекратилась такая «веселуя жизнь» жителей Украины. Но как показала жизнь, не всем это понравилось. И то правда, как «скучно» стало жить без возможности почти ежегодно отправиться в рабство. Или получить пулю в лоб или ятаганом по шее. http://mirtu.com/archiv/MT-04-2002/articles/ART8.htm

Libre : ЕКАТЕРИНА II
ЕКАТЕРИНА II (1729, г. Штеттин — 1796, Царское Село) — росс. императрица в 1762-1796. Происходила из мелкого северогерманского княжеского рода. 10 июля 1774 года мирный договор с Турцией наконец был заключен и подписан на следующих условиях: 1) независимость татар; 2) Керчь и Еникале в Крыму отходят России; 3) России отходит замок Кинбурн и степь между Бугом и Днепром; 4) свободное мореплавание купеческим судам через проливы; 5) 4,5 миллионов рублей контрибуции.http://www.hrono.info/biograf/ekater2.html

іван корсак : libre
«Мирний договір» і «незалежність татар» означали для кримсько-татарського народу геноцид, рівнозначний гітлерівському і сталінському. Ось думка науковця і публіциста Сергія Грабовського : «Загарбавши Крим, російська влада вдалася до утисків кримських татар, руйнування їхніх будинків, мечетей і цвинтарів, паління книг та нищення інших пам’яток культури. Упродовж перших десяти років після анексії Криму російський уряд відібрав у кримських татар і роздав російським аристократам 350 тисяч десятин найкращої кримської землі. Нові землевласники переселяли до своїх кримських маєтків селян зі Центральної Росії. Російський уряд також дозволив селитися на півострові відставним російським солдатам та іноземним колоністам, насамперед німцям. Вирубалися ліси у передгір‘ях, передусім поблизу Севастополя, що стало першою в історії рукотворною екологічною катастрофою у Криму. Відтак, до кінця ХVIII століття під тиском російської влади з півострова до Туреччини виїхало близько ста тисяч кримських татар».

Дж.Камерон : Порнокатя
Катька-ХХХ. Німецьке аматорське відео. Режисер — Сурков-Дудаєв, продюсер — Грігян, автори сценарію — Павловскій і Гельман, виконавчий продюсер — Гурвіц, технічне забезпечення — Луценко. В ролі толерантного і елегантного ліберала — Віктор Андрійович Ющенко. В ролі антифашистського россіянця — Будулай Кауров-Фекальний.

yustas : Корсаку
Федосійовичу — супер, зачьот — 5:0.