Івана Корсака поховали поряд із сином

— Іван Феодосійович уранці поїхав до Києва у справах. Дорогою йому стало зле. Водій змушений був повернутися до Луцька. В лікарню приїхала й дружина Івана Феодосійовича. Та врятувати його не змогли. У нього зупинилося серце, — каже 32-річна Ольга Волкова, літературний агент письменника Івана Корсака. За ними справили дев’ятини. Помер 7 грудня на 72-му році.

Іван Корсак народився у селищі Заболоття Ратнівського району на Волині. Мав дві вищі освіти — агронома й журналіста. Працював у газетах “Радянське Полісся”, “Народна трибуна”. 18 років був шеф-редактором видання “Сім’я і дім”.

— Три роки тому Іван Феодосійович відійшов від газет — дав дорогу молодим. Сам займався літературною роботою, — розповідає Ольга Волкова. — Мав багато планів. Устиг закінчити два рукописи. Збирав інформацію про видатних художників краю. Хотів про них написати. Одна з його книжок “Із кореня дужого” зараз у видавництві. Рідні хочуть презентувати її в Києві на його сороковини. Влаштують тоді вечір пам’яті Івана Феодосійовича.

Корсак писав романи, повісті й оповідання про знакові історичні постаті. Інформацію про них збирав в архівах і музеях. Видав понад 20 книжок.

— Основна тематика його творів — історія в постатях, — говорить Ольга Волкова. — Багато книжок дарував, особливо школам і бібліотекам. Хотів, аби люди знали свою історію. Був виважений та інтелігентний. Підтримував творчих людей. Часто організовував творчі вечори й зустрічі у Києві й Луцьку.

Літератора поховали у селі Гаражджа під Луцьком поряд із молодшим сином Володимиром. Він помер 18 років тому. В Івана Корсака лишилися дружина 70-річна Марія, син Віктор, 48 років, троє онуків і правнук.

 

Джерело: “Газета по-українськи”, 27.12.2017р.