Він був особливим, не таким, як всі

Журналістська і літературна спільнота, громадськість Волині понесли велику втрату. 7 грудня на 72-му році життя передчасно відійшов у вічність колишній багаторічний редактор Камінь-Каширської районної газети “Радянське Полісся”, талановитий майстер слова, творець історичної прози, громадський діяч, почесний громадянин міст Каменя-Каширського і Луцька
КОРСАК Іван Феодосійович.
Ще тиждень тому на шпальтах газети “Полісся” ми друкували з ним цікаве інтерв’ю про чергову творчу розвідку — новий роман, який щойно вийшов з-під пера митця, “На розстанях долі”. Іван Феодосійович був дуже цікавим співрозмовником. А сьогодні його раптово і несподівано не стало. Залишились нездійсненними стільки планів і задумів! За підняття з невідомості і маловивчених глибин важливого пласту про визначних історичних постатей І.Ф.Корсака цьогоріч номіновано на здобуття Національної премії імені Т.Г.Шевченка. Погодьмося, заслужити такого довір’я вдається небагатьом. Для цього потрібно бути особливим, не таким, як всі, досягти того, що стане на віки надбанням всього українства. Не судилося…
Іван Корсак залишив по собі вагомий спадок і на журналістській ниві передусім Камінь-Каширщини. Упродовж п’ятнадцяти років ( з 1975 по 1990) редагував районний часопис “Радянське Полісся”. Це був надзвичайно талановитий, високопрофесійний журналіст, який у пам’яті багатьох із нас, його учнів і послідовників, залишиться мудрим вчителем. У той час йому випало пройти крізь непросте горнило професійного гарту, з гідністю винести випробування тогочасною системою, її партійними бонзами, але не зламатися, не скоритися. Він мав мужність і сміливість захистити своїх колег-журналістів від пресування на партійних бюро і пленумах, у чиновницьких кабінетах. Натомість терпів гоніння сам і відбивав нападки на газету, тираж якої одного разу навіть спалили партфункціонери у редакційній котельні. На Волині серед редакторів у той час тримати, як мовиться, рівно поставу уміли і мали мужність одиниці. Серед них — і І.Ф.Корсак.
Саме завдяки йому сьогоднішній колектив районки має добротне приміщення редакції газети. Бо саме під керівництвом дбайливого господаря Івана Корсака і за кошти редакції від її прибуткової діяльності було зведено журналістський дім.
Важко усвідомлювати, що в редакційні кабінети “Полісся” більше ніколи не завітає наш наставник, наша гордість. Спочивайте з миром, шановний маестро українського слова. Божої вам милості у потойбічних світах.
Поділяємо біль важкої втрати і сумуємо разом з дружиною Марією Іванівною, сином Віктором, родиною з приводу смерті І.Ф.Корсака.
Колектив редакції
газети “Полісся”.

Джерело: “Полісся”