Волинський письменник Іван Корсак на Ратнівщині

Зустріч з відомим письменником нашого часу, нашим земляком Іваном Феодосійовичем Корсаком відбулася у центральній районній бібліотеці минулої середи. Талановитий редактор, прозаїк, публіцист, член Спілки письменників України, лауреат багатьох премій у галузях культури, літератури і журналістики презентував свій новий історичний роман «Вибух у пустелі», який нині особливо актуальний, коли українці намагаються відстояти свою незалежність.
Цей історичний роман, як повідомляє Іван Корсак, про знакову українську родину Кістяківських, яка полишила по собі славні діла на кількох континентах. Водночас книга охоплює події та явища значно ширше, вона оповідає про вагомий внесок українства у наукові здобутки людства, у високі технології сучасності, авторство яких інколи чужий чужаниця привласнює.
Григорій Кістяківський, головний герой роману, бере активну участь у розробленні атомної бомби, аби протистояти фашизму німецькому чи російському, а ще як науковий радник Президента США долучається до підготовки перших астронавтів для польотів на Місяць, розвитку балістики і так само має мужність сказати «Ні» тому, що противиться його совісті чи цивілізаційному поступу людства.
Книга може зацікавити читача ще й тим, що побудована вона значною мірою на англомовних джерелах, досі відсут-ніх в Україні.
Із життєвим та творчим шляхом волинського письменника познайомила ведуча презентації.
Іван Феодосійович народився у мальовничому краї озер та лісів у родині корінних поліщуків в селищі Заболоття. Барвистий вінок своєї долі Іван Корсак почав сплітати із запашних трав Ратнівщини.
Першою школою газетярства стала Ратнівська районна газета «Червоний прапор», далі була Старовижівська «Сільські новини», Камінь-Каширська «Радянське Полісся». Іван Феодосійович активно співпрацював з відомими всеукраїнськими виданнями, українським радіо і телебаченням, був причетний до сус-пільно-політичних процесів, що наближали народження незалежної України. Принципову позицію редактора і письменника помітили в Луцьку і в Києві. В 1990 році сесія Луцької міської ради обрала Івана Корсака редактором газети «Народна трибуна», перше число якої вийшло у світ 30 серпня, а другий номер прокуратура заборонила. Та зупинити процес уже не вдалося. І «Народна трибуна» стала рупором національних сил краю.
З 1992 року Іван Феодосійович — член Національної спілки письменників України, він багато працює, та незважаючи на тотальну зайнятість, його ніколи не покидає свято творчості, навряд чи хто так тонко знає душу простої людини, як прозаїк Іван Корсак. Його стиль — максимальна лаконічність зі збереженням калориту мовлення персонажів, з дивовижною олюдненістю природи. Життєві та творчі стежки Івана Корсака тісно пов’язані з Волинню. Саме багата на події волинська історія спонукала його до написання історичних романів. Таких як: «Тіні і полиски», «Покруч», «Оксамит нездавнених літ», «Гетьманич Орлик», «Імена твої, Україно», «Таємниця святого Арсенія», «Тиха правда Модеста Левицького», «Капелан Армії УНР», «Отаман Чайка», «Діти Яфета», «Корона Юрія», «Завойовник Європи», «Немиричів Ключ», «На межі», «Мисливці за маревом», «Борозна у чужому полі», «Перстень Ганни Барвінок», «Вибух у пустелі».
У кожної людини є справа всього життя. В Івана Корсака — це література і журналістика. Заснована ним у 1996 році газета «Сім’я і дім» уже два десятиліття утримує рейтинг одного з найпопулярніших видань краю. І саме Іван Феодосійович є головним натхненником видання, яке стало добрим гостем і співбесідником у десятках тисяч родин не лише на Волині. Усі твори письменника високо оцінили не лише читачі. Книги автора перекладені білоруською, російською, польською мовами. Іван Корсак — почесний громадянин міст Луцька і Каменя — Каширського. Він був депутатом Волинської обласної ради трьох скликань, а у п’ятій її каденції — очолював постійну комісію з питань культури, духовності і ЗМІ. Саме завдяки цій комісії в краї успішно вирішувалось чимало питань духовного відродження, підтримки літературної творчості, свободи преси і її успішної діяльності.
У 2009 році Указом Президента України за вагомий особистий внесок у розбудову телебачення і радіомовлення в Україні, створення творчих і тематичних програм, широке інформування громадськості і високий професіоналізм Івана Корсака нагороджено званням «Заслужений журналіст України». За свій багатолітній труд на літературній і журналіст-ській ниві Іван Феодосійович нагороджений також Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Орденами Святого Юрія Переможця та Архистратига Михаїла.

Завдяки дослідницькому й літературному талантові автора ми дізнаємося, що саме на українській землі народжувалися королі й прем’єр-міністри, класики літератури, видатні вчені — Нобелівські лауреати, що представляли інші держави і внесли вагомий вклад у здобуток світової цивілізації. Автор, розгортаючи перед читачами замулені сторінки нашого минулого, відшукуючи в них славні колись, а нині призабуті імена наших достойників, невтомно підтримує вогонь національної пам’яті нашого народу. В новому історичному романі «Вибух у пустелі» письменник зосередив свою увагу на участі українців у розробленні та застосуванні атомної зброї у середині минулого століття. Цю тему занедбано в нашій літературі й, окрім книжки Юрія Ранюка «Лабораторія № 1, ядерна фізика в Україні» (Харків: Акта, 2006), практично нічого не запропоновано широкому читацькому загалу. Особливо актуальна вона сьогодні, в лиху годину, коли у важкій війні Україна намагається відстояти свою незалежність.
Іван Феодосійович знаний на Волині благодійник і меценат, ніколи не стоїть осторонь культурних подій краю. Він завжди щедро ділиться своїм творчим доробком з людьми. Кожну свою нову книгу дарує в бібліотеки, щоб усі поціновувачі історичної прози могли нею швидше насолодитися. Наш знаний краянин не один рік опікується Міжнародним конкурсом з української мови імені Петра Яцика у місті Луцьку. Бог щедро наділив Івана Корсака талантом і мужністю, дав поєднати дивовижну здатність відчувати поклик рідної землі та енергетику художнього слова. Життя швидкоплинне, тому Іван Феодосійович ні на мить не зупиняється, поспішає реалізовувати свої творчі плани.
Зустріч із нашим земляком пройшла у цікавому, змістовному діалозі. Була представлена книжкова виставка «Іван Корсак – майстер історичного слова». На закінчення директор централізованої бібліотечної системи Віра Сидорук подякувала за цікаву зустріч і побажала  Івану  Феодосійовичу  ще довго залишатися на  «творчім посту», і засівати благодатну літературну ниву новими творами.
Леся ГРІНЧУК

Джерело: http://ratpresa.com.ua/novyny/ratnivschyna/volynskyj-pysmennyk-ivan-kors…

vybuh_u_pusteli