До Києва запросили Патріарха. Душпастира чи генерала?

Багато є чогось на світі, казалося щиро другові Гораціо, що й не присниться нашим мудрецям…

У числі високоповажних гостей на відзначення річниці хрещення України Президент Віктор Ющенко запросив Патріарха РПЦ Алексія ІІ. Хто він, вельми загадкова постать сучасності? З одного боку послуговується великим авторитетом в церковних і державних колах сусідньої держави, а з іншого …

Певне, тільки час дасть остаточну оцінку постаті Алексія ІІ. Але от про минулий його візит у Київ у 1990 році та ймовірні перестороги  можна  і слід говорити вже зараз. Бо відбувався той візит на очах багатьох-багатьох сучасників, в тім числі і моїх.

Напередодні, вже під вечір, разом з іншими учасниками ІІ з‘їзду Народного Руху поїхав я на Софіївський майдан. Собор посилено охороняли омоновці (російська абревіатура нехай  за ними збережеться назавжди). На територію не впускали. Ширилися чутки, що завтра відбудеться захоплення Алексієм ІІ  Софії, попри протести багатьох знакових людей України. Літні жінки зверталися до мовчазних охоронців з гумовими кийками при боці.

– Ми завтра боронитимо святу Софію від загарбання. Невже ви нас, ваших матерів, битимите отими кийками?

Охоронці, стиснувши зуби, мовчали.

– Так піднімете руку на своїх матерів чи ні?

Закам’янілі обличчя у відповідь, омоновці навіть боялися поглядами зустрітися з жінками, які справді годилися їм в матері.

Наступного дня Софіївський майдан охороняли, ми пройшли якось по журналістських посвідченнях. Але всіма вигадливими способами люд швидко заповнив ущерть майдан. Омон поділив територію на сектори, ми бралися за руки, аби складніше було нас розганяти. Пам’ятаю, однією рукою тримався руки колеги по перу Віктора Вербича, а іншою – незнайомого чоловіка, здається, Петром його звали.

– Я, розумієте, греко-католик,- сказав сусід в ланцюгу.- Але приїхав  також захищати українську святиню від московського попа.

Омон не вельми церемонився з прибулими на майдан, люди літали як м’ячики.

За життя довелося побувати в багатьох країнах і бачити великі здвиги народу. Але такого жаху – ніколи. Всіма вулицями до Софіївського майдану йшли десятитисячні і більше колони віруючих з хоругвами й іконами, з молитовними піснеспівами, а назустріч їм рухалися не менші колони з такими ж іконами й хоругвами, йшла стінка на стінку людей щирих, одного народу, йшли переконані кожен в своїй правоті, не найняті і не підкуплені за якісь там асигнації, йшли люди з фанатичним блиском в очах – видавалося, як зблизяться ті стінки, то не минути немислимої трагедії, нової Ходинки, помноженої на рази, людської біди і рясно кров’ю политих тротуарів та вулиць..

– Боже, що діється?!- хапалися очевидці за голови.- Так не може чинити патріарх, так може діяти лише генерал, якому байдуже, скільки поляже на тому чи іншому фланзі, аби виграти битву…

Під машину патріарха Алексія ІІ лягали народні депутати, їх відтягували як кошенят та щомоці шпурляли геть омоновці.

Бог дав тоді українському люду у цій гігантській провокації  розум і витримку, лише чудом не пролилося великої крові, тільки хіба біля управління міліції полетіли ґудзики та петельки…

Кого ж запросили у Київ зараз – душпастира милосердного, що на ділі сповідує любов до ближнього,- чи знову генерала?

Час покаже.  Хочеться вірити – запрошення отримав Християнин.                

P.S. Моя колега, репортер Wall Street Journal , готуючи матеріал про крихітний Свято-Покровський прихід, що загубився в глушині штату Нью-Джерсі, та про істинні причини небажання прихожан «возз`єднуватися» з Московським патріархатом, підняла архіви, де, серед іншого, виявився оригінал виписки з розсекречених паперів КДБ, що визнається архівістами як одне з безперечних свідчень служби святійшого в органах.

«Агент “Дроздов”, 1929 года рождения, священник православной церкви, с высшим образованием, в совершенстве владеет русским, эстонским и слабо немецким языками. Завербован 28 Февраля 1958 года на патриотических чувствах для выявления и разработки антисоветского элемента из числа православного духовенства среди которых он имеет связи, представляющие для органов КГБ оперативный интерес. При вербовке учитывалось в будущем (после закрепления на практической работе) выдвижение его через имеющиеся возможности на пост Епископа Таллинского и Эстонского.

 За период сотрудничества с органами КГБ “Дроздов” зарекомендовал себя с положительной стороны, в явках аккуратен, энергичный и общительный. Хорошо разбирается в теоретических вопросах богословия и международной обстановке. К выполнению наших заданий относится с желанием и уже представил ряд заслуживающих внимания материалов, по которым проводится документация преступной деятельности члена правления Иыхвиской православной церкви ТУРКИНА и его жены, злоупотребляющей служебным положением при оформлении пенсий некоторым гражданам (брала взятки). Проведением этого мероприятия предоставится возможность закрепить “Дроздова” на практической работе с органами КГБ.

 Кроме того, “Дроздов” представил также ценные материалы на разрабатываемого по делу-формуляр священника ПОВЕДСКОГО. В настоящее время он работает над совершенствованием знаний немецкого языка.

 После закрепления агента на практической работе с органами госбезопасности в конкретных агентурных разработках намечаем также использование его в наших интересах путем направления в капиталистические государства в составе церковных делегаций».

постiйна адреса статтi: 
http://www.unian.net/ukr/news/news-260975.html

 

штирлиц : архив КГБ в Нью-Джерси
підняла архіви, де, серед іншого, виявився оригінал виписки з розсекречених паперів КДБ. фотокопию, пожалуйста и ссылку. Нету? Тогда меняем год рождения на любой другой и имеем в агентах любого другого священника. П.С. Хочеться вірити – статью написал Християнин.

джорджбу : Независимая церьковь в России – миф с времен Петра-1. Служили, служат, будут служить и отъедать животы.
“Дроздов-Алексий” не первый и не последний. В СССР при поступлении в духовные семинарии личные дела абитуриентов рассматривались в КГБ. Пройти через это сито не потенциальным стукачам было невозможно. С раздвоеным сознанием священослужители – духовно-нравственная аномалия. Священики тоже люди, и ничто человеческо-греховное им не чуждо. За исключением единиц истиных праведников, при жизни незаметных. Праведников среди действующих иерархов никогда не было! Власть и деньги иерархов зависят от количества овец в их стаде. Отпустить “Дроздову” православную Украину в свободное плаванье нельзя, останеться на бобах. Да и Кремль не позволит. Без Украины-Руси, как были дикими азиопами, напялившими на себя с чужого плеча одеженку, такими и остануться. Ющенко ненормальный, приглашением “Дроздова” провоцирует кровь в Украине, так необходимую кремлевским стратегам.

Фууууу УНИАН : Как неприлично…

Jordano : Фууууу УНИАН : Как неприлично…
Прилично-прилично. Я об этом уже давненько сляхал

Понятно что есть задача обс..ать все российское : Но что-святое должно быть?

Ozon : святоє
Це стосується до попереднього попісювача – а святоє це є масковская істінно русская праваславная церкавь ??? Особисто важаю це кубло, розплідником примітиву, ненависті й кацапського шовінізму. Їх потрібно не те, що гнати, а гнати палками.

Ozon : туди ж
а того чорного крука – копати в задницю

Петро : Іван Корсак, шеф-редактор газети «Сім’я і дім» это честь и совесть ихней Украины.
Если честно ,мне ,,по барабану ,,.РПЦ и ее Патриарх ,а вот Украина для меня – не ,,по барабану,,.Так вот такие ЧМО ,как ,,шеф-редактор,, не дают нам ЖИТЬ и РАБОТАТЬ. Для этого ЧМО все что восточнее Лемберга ….,,нэ тэ,,.И даже ,если , Патриарх – Генерал КГБ это доказывает ,что ,как ЛИЧНОСТЬ он намного выше ,чем ЧМО !! Так ,что пан ЧМО ,ты – есть ,был и будешь ЧМО !!! Без дружеского привета к тебе …

Олексій Васильович : Для штирлиц и Петро
штирлиц писав: «архив КГБ в Нью-Джерси фотокопию, пожалуйста и ссылку. Нету? Тогда меняем год рождения на любой другой и имеем в агентах любого другого священника. П.С. Хочеться вірити – статью написал Християнин». Шановний Максиме Максимовичу, в наші часи є така річ, як Інтернет (Ви тільки що скористалися його можливостями). Проте… Інформація до роздумів: http://www.scribd.com/doc/411672/-II-…………………………………………………………………………………………………………………….. Петро писав: „И даже ,если , Патриарх – Генерал КГБ это доказывает ,что ,как ЛИЧНОСТЬ он намного выше ,чем ЧМО !!” Особистості бувають різні. Наприклад Мюллер, Кальтенбрунер, … гм… генерал Власов, якщо бажаєте…

Ozon : to Петро
Взагалі треба звертатись, як до Пйотр, ЧМО – Чєлавєк Масковской Області. Отже, вселюбимий патріарх всєя масковії є справжній ЧМО.

Tatar : Алексий
Нельзя служить двум богам, только одному. Алексий, он же агент Дроздов, предал Христа так же как и Иуда. Вместо того что бы защищать правду и служить Богу, он работал на дъявольскую систему КГБ, которая убивала праведников Русской Православной Церкви, которых кости згныли в Гулагах и других местах. Вдумайтесь в эти слова! И если вы несогласны с тем что я сказал, тогда вы несогласны с Библией и с Богом, который читает серца всех.

Голос из-за экрана Ефима Копеляна : Олексій Васильович знал ,что Патриарх – генерал КГБ .В эти же мгновения Патриарх думал :знает ли Олексій Васильович ,что он сотрудник ЦРУ.
 A : –
ПОЗОР УНИАН! КАК МОЖНО ПУБЛИКОВАТЬ ОТКРОВЕННУЮ ЛОЖЬ И ПОШЛЯТИНУ КАКОГО_ТО ПСИХА ПОЗОР!

dejkfiokjfl : gjltgjkt
Написал бы лучше про деятельность так называемого “патриарха” ФИЛАРЕТА, товарища Антонова, как его знают в КГБ. Известного провокатора, лгуна и просто международного афериста

ПОЗОР УНИАН : Написал бы лучше про деятельность так называемого “патриарха” ФИЛАРЕТА
Или про А.Шептицкого,как он прислуживал и нашим и вашим.В чужом глазу соломинку увидим,в своём бревна не замечаем.

Vadim : Що думають росіяни Аляски і їх церква про попів російської церкви.
Років 12 я був по роботі на Алясці,це один із штатів в США.Знаходився я на острові Кодіяк.Мав час і зустрів місцевого росіянина прадідів якого Катерина 2 разом з Аляскою продала США за мізер.Ці люди так і осталися росіянами,мають свою церкву,але ніякого відношення тоді ця церква не мала до Москви.Він мене познайомив з громадою,священнослужителем їхньої церкви.Знаходився я там десь днів 10-12 отже розмови велись на різні теми,але розмова церковнослужителя мені запамяталась.Коли розмови велись по поводу відносин України і Росії і коли я сказав що відносини загостились і що може дійти до сутичок,в чому причина запитали вони.Поки що причиною є Крим.ЇМ ЩО ЗЕМЛІ НЕХВАТАЄ?Це сказав їхній священнослужитель.Потім він висказав свою думку за священнослужителів Росії.Що після того як був знищенний архиєпископ Тихон,церква в Росії була замінена людьми КГБ і їхня церква ніколи не обєднається з ними і ніколи не буде піддержувати з ними ніяких відношень. Але ще цікаве.Коли був Єльцин президентом, то Алексій 2 уговорив Єльцина щоб той дав дозвіл поправити свої фінансові справи і попросив дозвіл на продажу алкоголю.Ну як вам тепер російська церква.?

Axel : Алексий женился в 1950 году, чтобы закосить от армии.
Алексий женился в 1950 году, чтобы закосить от армии. Потом развелся. По канонам его жена, как жена ушедшаго в монастырь, должна была сделать то же самое, но она вышла замуж и родила двух детей!!!

Axel : Биография агента
Евг. Сидоренко (Московские новости, 22.5.2001, с. 2-3) обнаружил жену Патриарха. Это Вера Георгиевна Алексеева, р. 2.12.1929. Ее отец Георг. Мих. Алексеев р. 20.1.1892, из СПб., в 1918 окончил СПбДА, в 1931 стал священником, служил настоятелем Александро-Невского собора Таллина. Венчались 11.4.1950, когда Ридигер был студентом 1 курса СПбДА. Венчали в академическом храме отцы новобрачных: Мих. Ридигер и Георгией Алексеев. Причем Пасха была 9 апреля, а венчали 11-го, вопреки традиции не венчать до Красной Горки (c благословения еп. Таллинского Романа).15 апреля Ридигера рукоположили в дьякона. Спешка связана с тем, что Ридигер подлежал призыву (в 1950 как раз отменили отсрочку семинаристам). С женой разошелся в 1950 г., после чего Алексеева вышла замуж (во втором браке Мянник) вторично, родила двух сыновей. Факт женитьбы замалчивали. Дело в том, что византийское брачное законодательство очень строго относилось ко вторым бракам. В принципе, 48 правило VI Вселенского собора предписывало, чтобы жена посвящаемого в епископы принимала монашество, получая содержание от бывшего мужа. Более того: второй брак при живом муже рассматривался как прелюбодеяние по меньшей мере с V столетия, и с течением веков такое отношение к второму браку лишь ужесточалось. Ближайшим прецедентом можно считать низложение с трона английского короля за женитьбу на разведенной американке. Кажется, что ничего прямо антиканоничного во всей ситуации нет, но не случайно же все это скрывалось: налицо характерное для советской психологии преобладание принципа “если нельзя, но очень нужно, то можно”.

Axel : Ридигер- Шведско -Эстонский патриарх всея “Руси”
Следуя логике Каурова Ридигера следует называть Шведско_эстонский  патриарх!!!

Axel : Ридигер
Евг. Сидоренко (Московские новости, 22.5.2001, с. 2-3) обнаружил жену Патриарха. Это Вера Георгиевна Алексеева, р. 2.12.1929. Ее отец Георг. Мих. Алексеев р. 20.1.1892, из СПб., в 1918 окончил СПбДА, в 1931 стал священником, служил настоятелем Александро-Невского собора Таллина. Венчались 11.4.1950, когда Ридигер был студентом 1 курса СПбДА. Венчали в академическом храме отцы новобрачных: Мих. Ридигер и Георгией Алексеев. Причем Пасха была 9 апреля, а венчали 11-го, вопреки традиции не венчать до Красной Горки (c благословения еп. Таллинского Романа).15 апреля Ридигера рукоположили в дьякона. Спешка связана с тем, что Ридигер подлежал призыву (в 1950 как раз отменили отсрочку семинаристам). С женой разошелся в 1950 г., после чего Алексеева вышла замуж (во втором браке Мянник) вторично, родила двух сыновей. Факт женитьбы замалчивали. Дело в том, что византийское брачное законодательство очень строго относилось ко вторым бракам. В принципе, 48 правило VI Вселенского собора предписывало, чтобы жена посвящаемого в епископы принимала монашество, получая содержание от бывшего мужа. Более того: второй брак при живом муже рассматривался как прелюбодеяние по меньшей мере с V столетия, и с течением веков такое отношение к второму браку лишь ужесточалось. Ближайшим прецедентом можно считать низложение с трона английского короля за женитьбу на разведенной американке. Кажется, что ничего прямо антиканоничного во всей ситуации нет, но не случайно же все это скрывалось: налицо характерное для советской психологии преобладание принципа “если нельзя, но очень нужно, то можно”.

Axel : для von Shctierlitz
Штирлиц уже в юбке. ФСБ-КГБ прокололось. И никакая ты не “ФОН”, а т.в.а..р.ь. кремлевская!!!

Axel : Для “А”
ЭТО ПРАВДА!!! И ты это знаешь, член команды провокаторов из ФСБ!!!

Xe-xe : Vadim Катерина 2 разом з Аляскою продала США за мізер
Совсем заврались. Хоть бы в учебники заглянули… Екатерина Вторая умерла в 1796, а Аляска была продана при Александре Втором 70 лет спустя. Маразм русофобов крепчает

Jordano : Аляска была продана при Александре Втором
Это правда, но сути темы это НЕ МЕНЯЕТ.

.

Семен Пастернак : , ти краще розкажи про атдільонную “церковь” в ерефії ат гасударства
а ще цікавіше буде, як “пастирь”  (праваславнай – ти хоч знаєш, що цей термін означає і як він пишеться латинкою?) встиг “послужити Богу” не лише в кгб, а й фірмі-побратиму кгб – гестапо ( правда, там своєму батюшкє пособляв). От. скажи, , – ти людина віруюча? А якщо віруюча – якому богу ти віриш (часом не золотому тельцю?). Бо я не уявляю собі християнина, який би сповідався “отцю”, який є водночас агентом охранки – не залежно якої: царської, більшовицької, гестапо, кгб – де ж дотримання одного з Святих Таїнств – Таїни Сповіді!!!? ======================================================= й в оффтопік до даної теми – ти завжди “переводиш “стрєлку”, коли заходить тема про винуватців голодомору, жахів комунофашистів в ХХ столітті на “грузина” Сталіна чи й Берію, “українців” Кагановича-Постишева- Хрущова-брєжнєва і їм подібних інородців – лиш би не кацапів – поясни в такому разі вибір сучасних кацапів ерефії за цими повідомленнями – Йосип Сталін – головний претендент на титул «Ім`я Росія» (http://crimea.unian.net/ukr/detail/5050) чи «Сталін – якраз той звір, який потрібен росіянам» (http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=66210). вибачаюся, що запитання не по темі.. але і ти щось не в тему про аляску й катьку.

Олексій Васильович : Шановному Xe-xe
Ви писали: “Совсем заврались. Хоть бы в учебники заглянули… Екатерина Вторая умерла в 1796, а Аляска была продана при Александре Втором 70 лет спустя. Маразм русофобов крепчает”…………………………………………………………………………………………………………. По-перше як було зазначено „Это правда, но сути темы это НЕ МЕНЯЕТ.” Помилка в гарячці дискусії на форумі не є брехнею. Головне питання в тому, що продали, і продали „зимнєдворцовиє”, а не хтось. По-друге… по-друге було б цікаво Ваше ставлення в такому випадку до „русофобської” групи „Любе” з її відомою „псевдопатріотичною” „Єкатерина, ти била нє права!”… Скільки разів її прокручували в ефірі а не на будь якому форумі! Я завжди сміявся над цією халепою Разторгуєва. Це, до речі, доводить – якщо часто повторювати будь-яку нісенітницю більшість людей повірить їй. Тому що перевіряти не буде… А хто б міг подумати, що Разторгуєв – „маразматичний русофоб”! 😉

Тарас Бульба : Русофобу Корсаку
А ты, родной, наведи справки про Филарета – расстригу из УПЦ-КП. И какое звание у него было в АБВГДейке, и про “ключницу”. В своё время в “Огоньке” нынешний украинский патриот В.Коротич уделял этому немало внимания. Поинтересуйся, расширь кругозор.

Олексій Васильович : Для Тарас Бульба, який писав: “Русофобу Корсаку “
Отже, пан “Тарас Бульба” писав: ”А ты, родной, наведи справки про Филарета – расстригу из УПЦ-КП. И какое звание у него было в АБВГДейке, и про “ключницу”. В своё время в “Огоньке” нынешний украинский патриот В.Коротич уделял этому немало внимания. Поинтересуйся, расширь кругозор”. Не знаю, що відповість Вам автор, але у мене є деякі застереження щодо Вашої логіки: мова йде про діючого первосвященика, який неодноразово публічно висловлювався з „світських” питань внутрішніх справ України. Про Філарета мови не йде. Ваша логіка рівнозначна ствердженню, що всі, хто воював проти Сталіна – посібники Гітлера, всі, хто воював не за Сталіна – воював на стороні Гітлера, „одін гальова карашо, а два сапога пара”…. Чи не так? Про Алексія мова тут іде з приводу його візиту в Україну на запрошення Президента України (інформаційний привід покричати про те, що „не запросили в матір городов рускіх” первосвященика найбільшої православної Церкви нейтралізовано). А тут, на форумі, йде обговорення представника новітнього „політвідділку” Кремля. До того ж ніхто із Ваших опонентів не ідентифікував себе як прихильника тієї чи іншої конфесії в Україні. Тому Ваша пропозиція, як я вже написав, нелогічна і нагадує відоме „сам дурак!”…

GRAMM : Смотрите как католики заволновались
Сколько воя подняли , а визгу? Югославия разделилась большинстве по религиозному принципу. Сербы, хорваты, Босницы имеюи один язык но разные вероисповедания. Вот и живут теперь раздеоьно. Надо и нам отделяться от бандевцев-католиков и все в стране будет тихо.

?????? : 1020 років – українській православній церкві
Ця вся перепалка ні до чого. Просто є один істинний факт. Київ – колиска православ”я на Русі. І необхідно повернути церкву, яку у нас вкрали махінаціями. В Україні нас не дві віри, а дві церкви. І чому реліквії Київської Русі -в російській церкві (так званий Московський патріархат). Чужа церква розпалює ворожнечу між українцями, молиться за чужих і матеріально підтримує чужу церкву. Скільки ще над нами будуть знущатись.

oktavcian : неперекручуте факти
зайдіть на посилання журналу а там і фото копія документу

Тугай-бей : Розкол
Взагалі, таке враження, що кацапському патріархату вигідний розкол українського православ”я. Бо розкол дає кацапській церкві можливість залишатись найбільшою у світі ПЦ, а Кремлеві – можливість втручатись в наші справи…

Олексій Васильович : Для GRAMM щодо : “Смотрите как католики заволновались”
А з чого Ви взяли, що “католики заволновалісь”. Ви впевнені, що не помиляєтеся? От, цікава логіка! Про те, що цей піп з КДБ співпрацював і в багатьох російських часописах, і на інтернет-ресурсах інформація є. А! Це ж вороги Російської Імперії! На головного попа Великої Росії “клєвєщут” різні вороги (а Росію одні вороги й оточують!) ЦРУ, “Захід”, БНД, “Моссад”, “сраная інтєлігенція”…………… Чи не так?… 😉

Олексій Васильович : Для GRAMM ще раз
http://www.scribd.com/doc/411672/-II- Так хто це “заволновался”? 😉

Семен Пастернак : які “знавці” релігії й мовознавства з кацапії тут заблукали
ви б спершу вияснили для себе, що означають термін “католицький” і “православний”, щоб не бути на місці того дурня, який торочив про масло масляне чи про водяну воду; за другим разом вам би варто вияснити – коли саме відбувся розкол на західну і східну гілки християнства; потім – яким чином в москві виник патріархат і його особливості за різних царів, а потім й за більшовиків-комунофашистів. Й, можливо, якщо маєте достатньо “олії в голові”, ви зможете класифікувати те псевдорелігійне утворення в ерефії, що гордо іменує себе рпц мп. А лабуда про “адін ізикь сєрбав, харватав і босніцєф” годиться лише для кретинів і ідіотів – так само “біл адін ізикь” і в совку, який? – ви й самі знаєте про ідеологію й “теорію” кацапокомунофашистів “о сбліженіі народов” (якут чи евенко з далекої півночі імперії сильно “зблизилися” з словаком, мадяром на заході імперії, чи з таджиком, вірменином – на півдні імперії – всім їм насильно була нав*язана одна московитська історія, докорінно препарована правителями імперії, і адін ізикь – трансформований старомакедонський діалект через штучну церковну мову, яку згодом “підправили” Пушкін і Ко. Цей “славянскій ізикь” навіть власних назв місяців немає, а запозичив в латинян (католиків ?). Й зараз ці кацапські заблуду-неучі ще пробують просторікувати про “ізикі” й розпади за релігійними вподобаннями. Порада, вам, недорослі – зверніть свої погляди на свою ж “істарічєскую родіну” – полічіть собі мови і релігії чи вірування, які мають в даний час народи й народності величезної за розміром імперії й поміркуйте про її майбуття в світлі ваших “прогнозів”.

Тарас Бульба : Ну шо, сынку, допомогли тоби твои ляхи?
Вы, незалежники, ответьте на один вопрос: почему вам не даёт покоя теперь уже чисто номинальная связь УПЦ с Московским патриархатом, а то, что униаты (по сути православные) подчиняются Папе-католику – ни гу-гу? Ведь Папа, к тому же бывший солдат вермахта. Давно доказано, что Ватикан уже полвека работает в тесной смычке с ЦРУ. Через Ватикан америкосы снабжали “Солидарность” деньгами, множительной техникой и проч. Это признаётся открыто – по каналу “Хистори” рассказывают. Вообще, почему вы кланяетесь то ляхам и иезуитам, то фюреру-антихристу, то расстригам-переодетым руховским агитаторам ручки целуете? Есть тысячелетняя Православная церковь – её не сломили никакие оккупанты и атеисты, она существует и возрождается, а с ней и наш образ жизни. Именно в защиту православия казаки Хмельницкого гнали с Украины ляхов и других мироедов. Именно православие было решающим фактором в воссоединении Руси. И именно поэтому оно не даёт покоя детям и внукам полицаев, надзирателей, эсесовцев,бандеровцев. Ибо единственный общественный институт, который им не удалось разрушить – это Единая православная церковь, наше наседие от Древней Руси. А то, что патриарх в Москве – не беда, за этим стоит уже многовековая традиция. Напомню, что христианство возникло в Иерусалиме, а не в Риме. Рим – это всего лишь столица супердержавы, контролировавшей всё Средиземноморье. Но почему-то католиков это не смущает и никто не вспоминает, что первосвященником был не Пётр, а Яков – глава церкви в Иерусалиме. Почитайте-ка Св.Писание, невигласы. А особенно забавно, что радетели УКРАИНСКОГО православия диким матом выражают свои эмоции в Интернете. Кстати, фамилия Корсак – чисто тюркская, не славянская. Могу предположить, что в тебе, брат, “нуртують” татарско-половецкие гены и подсознательная неприязнь степняка-муслима ко всему русскому и православному. Предлагаю сделать генетическую экспертизу и этим, возможно, объяснится твоё “русофобство”? Извини, дружище, но разве я не прав?

Орест : Щодо злучки Ватікана з ЦРУ
А московська попівська братія кому служила вікми? Царям-п”яницям , благословивши московське воінство на кроваві захв. бойні з “інородцями”, НКВС,- перші сексоти , хто валив порушуючи святе- тайну сповіді! А як демонстративно благословили маскальську вояччину на бойню в Чечні? Хоч би не показували таке по ТБ… Як агітували проти Ющенка на виборах ,ПРИРІВНЮЮЧИ ЙОГО ХВОРОБУ ДО ЛИКУ ДИЯВОЛА. Московська церква ніколи не служила Богу- завжди московській політиці, за що таємно нагороджувались відповідними званнями і відзнаками, ІІ попи пили горілку, жерли сало і “єстєствовалі отрочіц в позах ніжайшего поклона”, тому московському попу-алєксію нічого робити в Києві – коли Великий Володимир хрестив киян в Дніпрі- москвою ще не воняло

Дьякон : А кто об этом не знает? Все священники назначались после одобрения КГБ.
.Это правда!!!

Іван Корсак : бульбі, але не тарасові
Цікавий Ви чоловік –веселий, кваліфікований, певне, підполковник, а то й, чого доброго, полковник цілісінький… Тільки на Тараса не схожий, Андрій Бульба ментально Вам ближче. Думав я відмовчатися, але якщо прізвище навіть зачепили, то додам своїх п’ять копійок. Якщо є в моєму роду тюркська кров – то не бачу поганого.В Запорізьській Січі поряд з українцями козакували росіяни, поляки, татари, шотландці, білоруси, євреї і т.д. Споконвіку Україна поліетнічна і поліконфесійна, з шанобливим ставленням до кожного народу – крім загарбників. А прізвище моє походить, як кажуть знайомі поважні історики, від назви племені корсів. Були на нашій землі дуліби, древляни, корсі і т.д. Влившись в загальноукраїнське річище, воно лишило слід лише в топоніміці – є під Луцьком село Коршів, на Львівщині – Корсів тощо. То ж тутешній я, добрий пане, на ваше розчарування тутешній ще з сивих часів. І не пришиєте неприязнь до православ’я, бо ще мій батьків батько був православним дияконом. Однак взявся я писати відповідь зовсім з іншого приводу. Українському духові абсолютно невластива ота дика азійська ненависть до людей інших національностей і конфесій, що аж шкварчить у Ваших рядках. Українцям ніяк не вкладається в голову така вовча злоба до греко-католиків, римо-католиків – то ж усе гілки одного християнського дерева. Вся Україна, незалежно від конфесій, із щирим серцем вітала минулий приїзд Папи Римського. Бо покійний Іоан Павло, як ступав на якусь землю, то ставав на коліна і просив християнського прощення, а не привозив біду і жах, як Алексій ІІ в час візиту у Київ. Щодо тези – зламали православ’я чи ні. РПЦ ламати почав ще синовбивця Іван IV. Цитую історика і доктора права К.Валішевського: «Так архиепископ Новгородский был посажен на кобылу, которую Иван Грозный назвал “архиереевой женой”, сказав: “Ты не архиепископ, а скоморох”. И погнали его кнутами, при стечении народа, в Москву. Вот такими методами пытались победить свободу слова, свободу мысли, свободу поведения. Ведь мы помним, что в Новгороде Архиепископа избирал народ!..» Трагічну наругу над РПЦ продовжив наступний синовбивця Петро І, що в сповіді «Веруешь ли?» замінив на «Пьеш ли?». Катерина ІІ, з дикунськими пам’ятниками якій ви претеся в Україну – в себе ставте хоч під кожним парканом- пограбувала всі церкви, віддавши награбоване власним коханцям. Лише у Росії вона знищила 754 монастирі, а митрополита Ростовського Арсенія, причисленного до лику святих, замурувала живцем у Ревельській фортеці. Про сталінську наругу краще не згадувати. А згодом, коли помер кривавий Торквемада? Гадаю, таки щеміло серце в майбутнього Патріарха РПЦ, коли він, ще митрополит Таллінський і Естонський 17 лютого 1974 року писав: “Мера, примененная к А. Солженицыну Президиумом Верховного Совета СССР о лишении его гражданства СССР, – является вполне правильной и даже гуманной и отвечает воле всего нашего народа, о чем свидетельствует реакция советских людей на решение Президиума Верховного Совета.»http://www.index.org.ru/journal/14/sitnikov1401.html Сьогоднішня російська політична еліта, так само як у часи царів-синовбивців, пружиться ґвалтувати РПЦ заради своїх чингізханівсько-імперських загарбницьких шкурних інтересів. І останнє, з приводу «кланяетесь». Українці робитимуть все, щоби гарно, по сусідському жити зі сходом і заходом, півднем і північчю. А кланятися нікому не будуть, в тім числі і Вам, пане офіцер .Відчепіться від нас, займіться хоча б китайцями, як робити нічого…

Filosoff : комментарий к статье
Дорогие мои соотечественники! Может хватит кости перемывать патриарху, и остальным духовным лидерам! Не забывайте что они в первую очередь пастыри церкви и на них благодать Господа, и такие высказывания могут вам потом очень сильно аукнутся. Сам лично знаю несколько десятков примеров когда гнали на священников и епископов, и ни кто из них нормально свою жизнь не дожил. БОГ ПОПИРАЕМ НЕ БЫВАЕТ! Следите лучше за своими поступками! Статью действительно писал не христианин, а какой то озабоченый, фанатичный националист! Извините но иначе его назвать нельзя! Хотелось бы спросить его откуда он высосал что патриарх собирался захватить Софию, и чего он туда припёрся с такими настроениями? Именно такие люди и провоцируют конфликты, как в церкви так и в государстве! Для того что бы судить о церкви надо знать её каноны и традиции, которые уже тысячелетиями неизменно служат для спасения людей, и для их блага, и не всегда были схожими с государственной политикой. Скажите мне все! Церковь хоть раз комуто сказала НА ПЕЙ, КУРИ, ПРИНИМАЙ НАРКОТИКИ, УБИВАЙ И Т,Д. На оборот если хоть кто то сдесь нормально знает историю(не из советских учебников) то она всегда обеденяла людей и вдохновляла их на подвиги ради своего отечества! Именно Церковь всегда воспитывала настоящий патриотизм, и любовь к родине, а не фанатизм с которым некоторые тут что то отстаивают! Поверните лучше свою сторону на запад и посмотрите что нашу нацию потихоньку уничтожают. ПРямо на улицах на больших бигбордах висят рекламы с призывом, ПЕЙ, КУРИ, наслаждайся жизнью. Страшно смотреть когда 13ти летние пацаны спокойно без проблем покупают в магазине спиртное и сигареты, и идут по улице курят пьют пиво и даже не стесняются. Я вспоминаю себя в школьные годы когда я с пацанами бежал в посадку за два километра чтобы попробовать сигарету! Вы лучше на это обратите внимание. И обязательно обратите внимание на своих детей, чтобы не было поздно. А то ещё вдруг в церковь нужно будет идти за помощью. А совесть потом мучать будет за сказанное. НЕ СУДИ И НЕ СУДИМ БУДЕШИ Говорил Христос

cccp :  до Іван корсак
Браво.Я православний,і всі в моїй сім*ї,завжди православні.А тепер я схильний до того що якшо мати церкву чужої і ворожої нам держави,краще бути греко-католиком,все теж саме,тільки відношення вони мають до Ватікану.Просто ніхто не цікавився ,а все вірили пропоганді з півночі.А по поводу хто яких кровєй,і хто є росіянин,то якраз милий москалику ти до славянства маєш таке відношення як я до Марсу.Всі давно знають які ви руські ,ви тільки споганили слово руський.

cccp :  до Filossoff
Якраз поважний москалю,ти помиляєшся,Церковь хоть раз кому то сказала “На пей,кури,принимай наркотики,убивай и т.д”.Російська православна церква щоб поправити свої фінансові справи,одержала дозвіл від покійного Ельцина дозвіл ТОРГОВАТИ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ

Тарас Бульба : Ивану Корсаку: Так не достанется же клятым ляхам моя люлька!
Шановний пане Иване! Ваша фамилия Корсак всё же тюркского происхождения. Боюсь ошибиться, но по- татарски “курсак” – это брюхо. Отсюда русская фамилия Корсаков и украинские аналоги тоже. Дело в том, что украинцы как нация образовались в результате смешения крещёных степняков-тюрков и славян. Ещё со времён князя Владимира огузов, печенегов, половцев и прочих окрестившихся степняков селили по обе стороны Днепра, на границе со степью, чтоб они защищали Русь от кочевников. Так образовалось украинское казачество. Даже суффикс -енко в украинских фамилиях – половецкий. Об этом пишет Л.Гумилёв. Ведь не славяне оделись в тюркские шаровары, а бывшие тюрки окрестились и стали Иванами Корсаками, Павлами Бутами, Василиями Кочубеями, Александрами Барабашами. Тюркских фамилий среди украинцев тьма-тьмущая. Особенно среди потомков казаков-запорожцев. Кстати, последние всегда с большим суеверием относились к половецким “бабам”, как правило не носили нательных крестов – спросите у археологов.. Музыкальные инструменты, одежда, оружие и воинские термины у казаков – всё тюркское. Поэтому не надо стесняться своей азиатской крови. Наоборот, надо гордиться своим евроазийством. Плохих наций и рас на земле нет, все люди братья. Лучше быть самим собой, чем корчить из себя европейцев и католиков. Что же касается Пап, то им есть за что просить у украинцев прощения. Католики-ляхи мордовали украинцев-схизматов ещё как. За людей не считали, называли быдлом. Думаю, что вам пан Иван, если вы православный, следует попросить благословения у Патриарха и покаяться в грехах. А то, что цари тягались с митрополитами, так не с церковью же православной. В конце концов это было и в Англии и во Франции, короли воевали с Папой, казнили епископов – даже примеры не буду приводить. И последнее – не выдумывайте про какое-то племя корсов. Лучше посмотритев словари и в зеркало – наверняка вы увидите лицо с благородными чертами половца, татарина или печенега. Дай Бог вам здоровья. А воинское звание у меня – старший лейтенант запаса Советской Армии. Это в далёком прошлом. Вообще-то я сугубо гражданский человек, по базовому образованию историк.

Генетичні дослідження сучасних словянських народів (і українців включно) 2007 року довели : що батьківщина словян – знаходиться на території сучаснoї України (тобто українська популяція є батьківською по відношенню до абсолютно всієї решти словянських популяцій)
http://igorsova.livejournal.com/4829.html

Тарас Бульба : Генетикам и кибернетикам
По этому поводу вспоминается “хохма” от М.Жванецкого: “Как говорят у нас в Одессе, человек произошёл от украинца!”

Семен Пастернак : мда, ну й історики пішли у кацапланді, які базових речей не знають
не маю зараз (в неділю) часу для писання про термін “православіє”, тому відішлю до вікіпедії та ще й російською мовою
. Правосла́вие (калька с греч. ρθοδοξία — буквально «правильное суждение» или «правильное учение») — религиозный термин, который может использоваться в 4-х близких, но отчётливо различных значениях: 1. Исторически, а также в богословской литературе, иногда в выражении «православие Иисуса Христа», обозначает апробированное вселенской Церковью учение — в противоположность ереси. Термин вошёл в употребление в конце IV[1] и в доктринальных документах часто употреблялся как синоним термина «кафолический» (в латинской традиции — «католический»)(καθολικός).  В христианском контексте термин ρθοδοξία встречается в сочинениях апологетов II века (в частности, Климента Александрийского), но без закреплённого специфического значения. (більше – http://ru.wikipedia.org/wiki/Православие (рос.)

Якщо вже комусь так хочеться ділити християнство, то краще вживати терміни західне христинство і східне християнство з відповідними церквами, тому що термін “православ`я” є синонімом терміну “католицизм”, лише різними мовами ( а чом це мос-ква так тужиться себе іменувати “третім римом”, а рим чомусь себе ще жодного разу не називав “першою мос-квою”?) – як вже ця гебня дістала з їх “істориками” й “антропологами” – ти б, придурку, ще Сахарову порадив в дзеркало поглянути й за прізвищем шукати антропологічні риси..

Y-STR variation among Slavs: evidence for the Slavic homeland in the middle Dnieper basin. : Results of the interpopulation Y-STR haplotype analysis suggest that the Slavic expansion started from present-day Ukraine.
http://rapidshare.com/files/102129117/Rebala_2007.pdf.html

2 Тарас Бульба : А жванецькому така наука як генетика відома?
Сподіваюсь, н
ауковий факт, базований на дослідженні європейськими генетиками світового рівня (не одесського), генетичних особливостей всіх СУЧАСНИХ словянських популяцій, який стверджує що українська словянська популяція є батьківською по відношенню до всієї решти словянських популяцій, йому відомий.

Олексій Васильович : Для “Тарас Бульба”
Пане „Тарас Бульба” писав: „Вы, незалежники, ответьте на один вопрос: почему вам не даёт покоя теперь уже чисто номинальная связь УПЦ с Московским патриархатом, а то, что униаты (по сути православные) подчиняются Папе-католику – ни гу-гу?… (далі за текстом)”. Пане, „Тарас Бульба”, Ви продовжуєте демонструвати відсутність логіки і запрограмованість. По-перше: якщо не московський патріархат, це не означає що греко-католики чи католики. В Україні є ще дві православні Церкви – Автокефальна і Київського патріархату. Саме православні, а не римо-католицькі і навіть греко-католицькі. По-третє: Зрозуміла ваша підтримка саме Московського патріархату. Людина завжди говорить (пише) більше, чим хотіла б. От написали Ви – „вы, незалежники, ответьте на один вопрос…” і все становиться зрозумілим. Вам до сьогодні не дає спокою те, що Україна стала державою. Тому й питаєтеся захищати саме московського попа, який неодноразово втручався в світські справи іншої держави. Саме тому, що вона, ця московська церква, давно перетворилася в політвідділ Кремля, який охоплював те населення, яке не підпадало під вплив КПРС. Далі: „Вообще, почему вы кланяетесь то ляхам и иезуитам, то фюреру-антихристу, то расстригам-переодетым руховским агитаторам ручки целуете?” Яка нісенітниця! Ніхто нікому не кланяється. Ми живемо в 21 сторіччі. Вам вбили в голову штампи, які Ви регулярно повторюєте. Це ознака програмування, сформованої установки. Мені, як нерелігійній людині було б просто смішно читати Ваші „гасла-кричалки”, якщо б не було сумно від того, що сусідня держава і її клеврети поступово перетворюються в звичайних фашистів, а населення – в зомбі. Перевернули все з голови на ноги, сповідуючи нацистські ідеї шукають бодай фашизм у тих, хто не згоден з РФ, Китаєм, Лівією… ……………………………………………………………………………………………………………………… PS „Сепаратисти з бандформувань Спартака пробиралися „зеленкою” до вершини Везувію…” PPS До речі – один з командирів ОУН-УПА також носив “псевду” Тарас Бульба. Вас це не бентежить?

Тарас Бульба : А ну-ко, поворотись, сынку – экой ты смешной!
Одно не пойму – почему вы оскорбляете Патриарха Алексия, называя его “московским попом”, а заодно и миллионы верующих. Он всегда абсолютно корректно говорит о независимой Украине и украинцах. Я никогда ничего не слышал обидного или неуважительного. Почему вы тогда не пишете, что Киевский патриархат – это “политотдел” Банковой”? Все потуги Ющ-ко на церковном поприще это доказывают. Кстати, следуя вашей логике и терминологии, Филарета следует называть “киевским попом”? И о фашизме, наконец: как известно, нынешний Папа – воспитанник “Гитлерюгенда” и бывший солдат вермахта, который воевал до мая 1945 года. Я ему не судья, конечно. Но представьте сцену – он приезжает в Украину и его адепты подбегают под благословение, ручку поцеловать. Ту самую, которую он с детства выбрасывал с нацистским приветствием и словами “Хайль Гитлер!” Возможно вас это не смущает, но тогда какие претензии к православным священникам, которых вынуждали быть осведомителями КГБ? Тут я не осуждаю и Филарета, хотя про него писано-переписано на эту тему. Вообще, церковь у нас отделена от государства, почему Гарант, вопреки Конституции, лезет не в своё дело. Церковники и их прихожане сами разберутся со временем.

штирлиц : Олэксийу Васыльйовычу
если http://www.scribd.com/doc/411672/-II- это информация к размышлению, то я папа римский. даже с монитора видно, что тот самый отчет 195какого-то года с современным шрифтом- откровенная “липа”. А сайт тебе кто подсказал, Лёня Космос? Как раз для таких простаков как ты. Хочешь я такой же на ЮТюбе вывешу, но про Мадонну? она тоже бывший агент КГБ, ФСБ, РПЦ “Луиза”.

Я стебусь : Самые главные новости Украины – как все плохо и гадко в России!
Да отстаньте вы от России! Блин, живите своей УКРАИНСКОЙ жизнью. Украины – уже 17 лет независимое государство, а комплекс младшего брата не проходит! Уже смешно!

tato2006 : Моя повага Корсаку
Підтримую ваш погляд на справи і вважаю за необхідне розвивати релігію в державі без допомоги московського патріархату. Принаймні менше крові буде (це ж жах – москва перебила мільони власних громадян і досі цим пишається). Мені все рівно, що пропонують всіляки “історики”, які цитують інших “спеціалістів”. Мені важливо, що я відчуваю, що народився на цій землі, тут ростуть мої діти, живуть родичі. Я пишаюся своїми предками і впевнений, що історія моєї країни не гірша, а то і краща від інших, особливо тих, хто жив навколо нас і заробляв тільки тим, що відбирав в моїх предків те, що вони досягали своєю працею. І як що їм (моїм пращурам) не було коли нападати на сусідів, т.я. весь час займалися землеробством – для мене це велика перевага та пояснення невойовничості української нації. Але розмови перших осіб іншої держави про відсутність історії моєї країни, їх “виходи” на Майдан для супроводу ще не затвердженого кандидата у президенти, інформаційна війна на теренах українських ЗМІ викликає саме таку реакцію, яку очікують провокатори. І повірте, хоча я з нації хліборобів, але не буду спокійно слухати образи підстаркуватих політиків на кшалт жиріновського чи лужкова чи любих інших (в т.ч. московських патріархів).

mamay : Геть московського попа !

КГБ : КГБ
Список Иерархов РПЦ МП по их агентурным кличкам в КГБ и званиям Патриарх Алексий II – агент КГБ “Дроздов”, – генерал армии. Митрополит Владимир (Сабодан),генерал-мойор. (командующий окупационными спецвойсками- ?) Митрополит Смоленский и Калининградский Кирилл Гундяев – агент КГБ “Михайлов” Митрополит Воронежский Мефодий – агент КГБ “Павел” Митрополит Минский Филарет – агент КГБ “Островский” Митрополит Никодим (Ротов) – агент КГБ “Святослав” Митрополит Волоколамский и Юрьевский Питирим – агент КГБ “Аббат” Митрополит Ювеналий (Поярков) – агент КГБ “Адамант” Архиепископ Калужский Климент – агент КГБ “Топаз” Архиепископ Вильнюсский Хризостом – …… и так более 3000 фамилий( до деревенских попов

ват�$1������� західне христинство і східне християнство з відповідними церквами, тому що термін “православ`я” є синонімом терміну “католицизм”, лише різними мовами ( а чом це мос-ква так тужиться себе іменувати “третім римом”, а рим чомусь себе ще жодного разу не називав “першою мос-квою”?) – як вже ця гебня дістала з їх “істориками” й “антропологами” – ти б, придурку, ще Сахарову порадив в дзеркало поглянути й за прізвищем шукати антропологічні риси..

 

Y-STR variation among Slavs: evidence for the Slavic homeland in the middle Dnieper basin. : Results of the interpopulation Y-STR haplotype analysis suggest that the Slavic expansion started from present-day Ukraine.
http://rapidshare.com/files/102129117/Rebala_2007.pdf.html

2 Тарас Бульба : А жванецькому така наука як генетика відома?
Сподіваюсь, н
ауковий факт, базований на дослідженні європейськими генетиками світового рівня (не одесського), генетичних особливостей всіх СУЧАСНИХ словянських популяцій, який стверджує що українська словянська популяція є батьківською по відношенню до всієї решти словянських популяцій, йому відомий.

Олексій Васильович : Для “Тарас Бульба”
Пане „Тарас Бульба” писав: „Вы, незалежники, ответьте на один вопрос: почему вам не даёт покоя теперь уже чисто номинальная связь УПЦ с Московским патриархатом, а то, что униаты (по сути православные) подчиняются Папе-католику – ни гу-гу?… (далі за текстом)”. Пане, „Тарас Бульба”, Ви продовжуєте демонструвати відсутність логіки і запрограмованість. По-перше: якщо не московський патріархат, це не означає що греко-католики чи католики. В Україні є ще дві православні Церкви – Автокефальна і Київського патріархату. Саме православні, а не римо-католицькі і навіть греко-католицькі. По-третє: Зрозуміла ваша підтримка саме Московського патріархату. Людина завжди говорить (пише) більше, чим хотіла б. От написали Ви – „вы, незалежники, ответьте на один вопрос…” і все становиться зрозумілим. Вам до сьогодні не дає спокою те, що Україна стала державою. Тому й питаєтеся захищати саме московського попа, який неодноразово втручався в світські справи іншої держави. Саме тому, що вона, ця московська церква, давно перетворилася в політвідділ Кремля, який охоплював те населення, яке не підпадало під вплив КПРС. Далі: „Вообще, почему вы кланяетесь то ляхам и иезуитам, то фюреру-антихристу, то расстригам-переодетым руховским агитаторам ручки целуете?” Яка нісенітниця! Ніхто нікому не кланяється. Ми живемо в 21 сторіччі. Вам вбили в голову штампи, які Ви регулярно повторюєте. Це ознака програмування, сформованої установки. Мені, як нерелігійній людині було б просто смішно читати Ваші „гасла-кричалки”, якщо б не було сумно від того, що сусідня держава і її клеврети поступово перетворюються в звичайних фашистів, а населення – в зомбі. Перевернули все з голови на ноги, сповідуючи нацистські ідеї шукають бодай фашизм у тих, хто не згоден з РФ, Китаєм, Лівією… ……………………………………………………………………………………………………………………… PS „Сепаратисти з бандформувань Спартака пробиралися „зеленкою” до вершини Везувію…” PPS До речі – один з командирів ОУН-УПА також носив “псевду” Тарас Бульба. Вас це не бентежить?

Тарас Бульба : А ну-ко, поворотись, сынку – экой ты смешной!
Одно не пойму – почему вы оскорбляете Патриарха Алексия, называя его “московским попом”, а заодно и миллионы верующих. Он всегда абсолютно корректно говорит о независимой Украине и украинцах. Я никогда ничего не слышал обидного или неуважительного. Почему вы тогда не пишете, что Киевский патриархат – это “политотдел” Банковой”? Все потуги Ющ-ко на церковном поприще это доказывают. Кстати, следуя вашей логике и терминологии, Филарета следует называть “киевским попом”? И о фашизме, наконец: как известно, нынешний Папа – воспитанник “Гитлерюгенда” и бывший солдат вермахта, который воевал до мая 1945 года. Я ему не судья, конечно. Но представьте сцену – он приезжает в Украину и его адепты подбегают под благословение, ручку поцеловать. Ту самую, которую он с детства выбрасывал с нацистским приветствием и словами “Хайль Гитлер!” Возможно вас это не смущает, но тогда какие претензии к православным священникам, которых вынуждали быть осведомителями КГБ? Тут я не осуждаю и Филарета, хотя про него писано-переписано на эту тему. Вообще, церковь у нас отделена от государства, почему Гарант, вопреки Конституции, лезет не в своё дело. Церковники и их прихожане сами разберутся со временем.

штирлиц : Олэксийу Васыльйовычу
если http://www.scribd.com/doc/411672/-II- это информация к размышлению, то я папа римский. даже с монитора видно, что тот самый отчет 195какого-то года с современным шрифтом- откровенная “липа”. А сайт тебе кто подсказал, Лёня Космос? Как раз для таких простаков как ты. Хочешь я такой же на ЮТюбе вывешу, но про Мадонну? она тоже бывший агент КГБ, ФСБ, РПЦ “Луиза”.

Я стебусь : Самые главные новости Украины – как все плохо и гадко в России!
Да отстаньте вы от России! Блин, живите своей УКРАИНСКОЙ жизнью. Украины – уже 17 лет независимое государство, а комплекс младшего брата не проходит! Уже смешно!

tato2006 : Моя повага Корсаку
Підтримую ваш погляд на справи і вважаю за необхідне розвивати релігію в державі без допомоги московського патріархату. Принаймні менше крові буде (це ж жах – москва перебила мільони власних громадян і досі цим пишається). Мені все рівно, що пропонують всіляки “історики”, які цитують інших “спеціалістів”. Мені важливо, що я відчуваю, що народився на цій землі, тут ростуть мої діти, живуть родичі. Я пишаюся своїми предками і впевнений, що історія моєї країни не гірша, а то і краща від інших, особливо тих, хто жив навколо нас і заробляв тільки тим, що відбирав в моїх предків те, що вони досягали своєю працею. І як що їм (моїм пращурам) не було коли нападати на сусідів, т.я. весь час займалися землеробством – для мене це велика перевага та пояснення невойовничості української нації. Але розмови перших осіб іншої держави про відсутність історії моєї країни, їх “виходи” на Майдан для супроводу ще не затвердженого кандидата у президенти, інформаційна війна на теренах українських ЗМІ викликає саме таку реакцію, яку очікують провокатори. І повірте, хоча я з нації хліборобів, але не буду спокійно слухати образи підстаркуватих політиків на кшалт жиріновського чи лужкова чи любих інших (в т.ч. московських патріархів).

mamay : Геть московського попа !

КГБ : КГБ
Список Иерархов РПЦ МП по их агентурным кличкам в КГБ и званиям Патриарх Алексий II – агент КГБ “Дроздов”, – генерал армии. Митрополит Владимир (Сабодан),генерал-мойор. (командующий окупационными спецвойсками- ?) Митрополит Смоленский и Калининградский Кирилл Гундяев – агент КГБ “Михайлов” Митрополит Воронежский Мефодий – агент КГБ “Павел” Митрополит Минский Филарет – агент КГБ “Островский” Митрополит Никодим (Ротов) – агент КГБ “Святослав” Митрополит Волоколамский и Юрьевский Питирим – агент КГБ “Аббат” Митрополит Ювеналий (Поярков) – агент КГБ “Адамант” Архиепископ Калужский Климент – агент КГБ “Топаз” Архиепископ Вильнюсский Хризостом – …… и так более 3000 фамилий( до деревенских попов)