Думки

«В Україні все буде гарно. Вірте. Робіть»: одне з останніх інтерв’ю з Іваном Корсаком

7 грудня перестало битися серце відомого українського письменника і журналіста, почесного громадянина Луцька, засновника газети «Сім’я і Дім» та компанії VolWest Group. Три місяці тому Перший спілкувався з Іваном Корсаком про те, як проростали перші паростки Незалежності на волинській землі та роль місцевої преси в боротьбі за становлення держави:  -Іване Феодосійовичу, наскільки мені відомо, в часи, коли ви…

Переглянути

«То не підвіски легковажної королеви…»

В творчому доробкові письменника Івана Корсака вже понад два десятки романів та повістей на історичну тематику. І схоже, що цієї тематики автор цуратися не має наміру. Тож сьогоднішня розмова про важливість (неважливість?) жанру, його особливість, його актуальність. -Іване Феодосійовичу, наш час вельми насичений подіями в Україні, нерідко гарячими, навіть пекучими. А герої Ваших творів, як…

Переглянути

I. Korsak: lietuvius ir ukrainiečius suvienijo nepriklausomybės siekis Visą straipsnį galite rasti

I. Korsak: lietuvius ir ukrainiečius suvienijo nepriklausomybės siekis Visą straipsnį galite rasti

Переглянути

Не забуваймо ці імена

У Луцьку у книгарні «Є» відбулася презентація книги Івана Корсака «Вибух у пустелі». Модератор зустрічі  письменниця Ольга Ляснюк розпочала вечір першим, певне найскладнішим,  запитанням: – Чому Ви обрали саме цю постать для  роману, чому саме Георгій Кістяківський?. Іван Корсак зауважив, що недруги  зі східного боку  кажуть, що Україна є польською або австрійською вигадкою, вона не…

Переглянути

Незгасне світло славетних

У ВИДАВНИЦТВІ «ЯРОСЛАВІВ ВАЛ» ВИЙШОВ НОВИЙ РОМАН ІВАНА КОРСАКА «ВИБУХ У ПУСТЕЛІ». ПРО ЦЮ КНИГУ І ЙДЕТЬСЯ В РОЗМОВІ З АВТОРОМ. Газета «Полісся». 29.09.2015 р.

Переглянути

Вибух, якому сім десятиліть

Нова книга Івана Корсака названа дещо несподівано – «Вибух у пустелі». Про причини, які спонукали автора до написання цього роману, особливості книги і йтиме мова в інтерв’ю з письменником. – Про який вибух йдеться у романі? І хто герої книги? – Мова про перший ядерний вибух, який стався 16 липня 1945 року в пустелі у…

Переглянути

«Хто се збагнув і збагне?»

«Хто се збагнув і збагне?»

Переглянути

“Не про одну родину…”

Джерело: Літературна Україна від 28.08.2014р. № 32 (5561)

Переглянути

Іван Корсак: “З давніх-давен ми належали Європі. Ми невіддільні від Європи”

Іван Корсак – журналіст і письменник, лауреат премії імені В’ячеслава Чорновола 2007 року (за книгу “Гетьманич Орлик”), премії імені Агатангела Кримського (за книгу “Імена твої, Україно”, 2008), Міжнародної літературної премії імені Гоголя “Тріумф”, (2008), Міжнародної премії імені Г.Сковороди (2009), Міжнародної премії імені Д.Нитченка  Літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша за 2013 рік (за історичні книги “Немиричів…

Переглянути

Ключ для здобуття добра в Україні

Іван Корсак, знаний літератор з Волині, виорює, певно, найскладнішу жанрову ділянку – історичну. Викликає захоплення творча енергія Івана Корсака, який в останнє десятиліття буквально на очах став у першу шеренгу українських історичних романістів. Без його творів уже не уявити не тільки нашу сьогоднішню історичну романістику, прозу взагалі, а й тих творів, які мають значення позалітературне,…

Переглянути

Іван Корсак: історія насправді без брому

Іван Корсак: історія насправді без брому

Переглянути

Роман «Немиричів ключ»: а де ж був народ?

Зі сторінок газети «Слово Просвіти»

Переглянути

Іван Корсак на порубіжжі польської та української культур

На запитання Віктора Яручика відповіді для українсько-польського видання Monitor Wołyński – У радянський час важко бути журналістом письменником? – Найбільша проблема пресова тих сутінкових часів – спрага свободи. Пошановуємо і шанувати будемо подвижницьку діяльність дисидентів, мужніх авторів «самвидаву»… В час совіцької влади я редагував газету «Радянське Полісся» в місті Камені-Каширському – і «доредагувався» до того,…

Переглянути

Іти – і не спинятися…

– Не кожній людині вдається відразу обрати професію за покликанням Часом  перевагу мають прагматизм батьків та життєві обставини. Що скажете з цього приводу? – Стосовно себе. Був і прагматизм старших, і обставини, які ніяк не об’їхати – не вигадали ще воза такого… Але назавше теплиться згадка про прекрасний колектив педагогів у найвіддаленішому поліському селищі з…

Переглянути

Води і землі незнищенна пам’ять

Гість нашої «Вітальні» Іван Корсак – знаний літератор із Волині, котрий виорює, певно, найскладнішу жанрову ділянку – історичну. Ось що говорить про нього письменник, лауреат Шевченківської премії Михайло Слабошпицький: «Я належу до тих старомодних людей, які все ще багато читають. І читач я загалом вередливий, мені важко догодити. Та я був захоплений творчою енергією Івана…

Переглянути

Відповіді на запитання Василя Капкана для литовської преси

– Ви пишете вже низку років. Переклади Ваших книг було зроблено на сусідні російську та білоруську мови. І ось тепер Ви вирішили опублікувати книгу литовською мовою. Чому литовською?   – Я мешкаю десь в хвилинах семи-восьми  їзди від замку Любарта, майже щодня проїжджаю мимо нього. І мене завжди цікавили люди, які жили на цій землі, в цьому замку, про…

Переглянути

«НЕПРОСТО ПЕРЕДАТИ ДУХ ДАВНИНИ»

Відомий письменник з Волині Іван КОРСАК (народився 15 вересня 1946 року) — автор багатьох книжок прози, зокрема «Тіні і полиски», «Покруч», «Гетьманич Орлик», «Імена твої, Україно», «Таємниця святого Арсенія», «Тиха правда Модеста Левицького». Лауреат премій імені М. Гоголя, А. Кримського, В. Чорновола, Д. Нитченка. Михайло Слабошпицький, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, зазначив так: «Для…

Переглянути

Іван Корсак: «Незалежність нам не подарована»

Іван Корсак: «Незалежність нам не подарована»

Переглянути

Інтерв’ю різних літ

Інтерв’ю різних літ

Переглянути

Для «Літературної України» відповіді на запитання Світлани Короненко

-Як можна схарактеризувати (дивлячись із середини) Ваш шлях у літературу? -Анічогісінько екстравагантного. Закономірне переростання журналістської творчості в літературну. Найпростіше підтвердити це мені прикладом своїх колег – з Надією Гуменюк, Клавою Корецькою, Віктором Вербичем, Андрієм Криштальським, Василем Бубенщиковим працював разом на початку дев’яностих років в луцькій газеті «Народна трибуна» редактором. Своїм значимим у краї словом вони…

Переглянути

«Мене навчила творити Книга»: розмова з Іваном Корсаком

Дмитро Стус

Переглянути