Російська зрада. Технологія махлювання

На злодієві шапка горить. Таке перше враження від коментаря департаменту інформації МЗС Росії з приводу відзначення річниці Конотопської битви. Давайте процитуємо:

«Викликає просто подив і жаль те, з якою завзятістю, гідною кращого застосування, деякі сили в Україні намагаються сьогодні вишукати в спільній, дійсно складній, місцями суперечливій російсько-українській історії події і персонажі, примітні лише тим, що вони якось були спрямовані проти Москви, проти Росії, проти росіян. В ім`я цього іноді підіймаються на щит імена і діяння, яких в інших умовах можна було б і посоромитися. Кривава битва через чергову зраду чергового гетьмана – з їх числа».

На наших очах не дуже вправно, як у фокусника- початківця з дешевого цирку, йде махлювання відразу двома поняттями.Перше: хто кого зрадив, і друге – сумнівні спроби чергових тимчасових господарів, швидше квартирантів, керівних кабінетів в Зимовому палаці чи Кремлі прихватизувати імена Росії та російського народу і ототожнити себе з ними..

Почнемо з першого – зради. Березневі статті Богдана Хмельницького Москвою втрачені – вельми схоже на «втрачені» секретні протоколи пакту Молотова-Рібентропа, які при добрій волі враз «відшукав» Борис Єльцин. Саме ці статті свідчили про угоду 1654 року як суто оборонну. Але збереглися документи інших держав. Так, коли шведське посольство привезло запевнення  тодішнього короля Карла Х Густава, що західноукраїнські землі визнаються за Україною, то Богдан Хмельницький  сказав: «Коли я буду вмирати, то накажу синові, щоб він тримався союзу зі шведським королем». Це, як свідчить трансільванський міністр Шебаші, мовлене в присутності сина. Водночас то був заповіт аж до Мазепи і далі… Року 1657-го, одночасно зі шведами, прибуло посольство Бутурліна аж на 150 конях. Гетьман сказав Бутурліну: «Цар має замиритися і і винагородити шкоди, вчинених в краях шведського короля, в Лівоної та Інфлянтах, бо коли він не замириться, гетьман разом із татарами й турками воюватиме Москву».Такий був справжній стан справ після 1654-го…

З «втрачених» березневих статей починаються подальша російська зрада. (Увага! Зрада російської панівної  ненаситної верхівки, а не російського народу!)  30 січня 1667 року  в селі Андрусов під Смоленськом підписано угоду, якою московські правителі розчленували Україну на Лівобережну і Правобережну. Наступний російський зрадницький демарш – 6 травня  1686 року  в Москві Голіцин підписує Вічний мир, яким продовжується розшматування України, а Київ«оцінили» разом із сусідами в 146 тисяч карбованців… Ранньою весною 1712 року Петро І був розбитий, як тріснута макітра, він на ділі уже втрапив у турецький полон і підписує Прутський договір: «Його Царська Величність свою руку відбирає від козаків із прадавніми їхніми рубежами», підписує – і вкотре зраджує, як тільки вдалося відкупитися…Івана Мазепу справжні зрадники оголошують «предателем», зумисне відвертаючись від сказаного їм просто в очі Солженіциним: «Полтавская победа была большим несчастьем для России: ее результатом стали два столетия огромного напряжения и стресса, разруха, отсутствие свободы – и снова война за войной. Но Полтавская победа стала избавлением для шведов. Потеряв аппетит к войнам, шведы стали самым процветающим и свободным народом Европы». А скільки мільйонів своїх же росіян московські зверхники  оголошували зрадниками, всіваючи європейські і азійські поля трупами безневинного російського люду у безкінечних загарбницьких війнах…Знову до Солженіцина: “России гордые сыны”, они нужны были ей, пока ложились под танки, пока еще можно было поднять их в атаку».

 А тепер про наступне махлювання – ототожнення правлячої верхівки з російським народом. Люди добрі, яке право має вона ототожнювати так себе,починаючи з Катерини ІІ, в якої не було й краплини російської крові, і аж до Миколи ІІ, в якого «російська лінія» родоводу займає аж одну сто двадцять восьму часинку? Злочини Сталіна проти людства, що перевершили всі злодіяння Гітлера, ніхто не переносить на російський народ. І в українців ніколи не було ненависті до росіян, але вони мають право на свою думку, тим паче в країні вільних ЗМІ. Що ж до «чергової зради чергового гетьмана», то Іван Виговський воював на своїй землі, а не під Псковом чи Новгородом, за землю свою і людність свою.

 То ж хто кого зрадив, панове? Кого сором має пекти?

 

постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-256258.html

 

Олексій : Москалі і не віра українського народу в свою правду. Те, що написано в матеріалі є 100 відсотковою правдою. Та матеріал не повний і безсумніву заслуговує на доповнення. Я просто не розумію скільки можна терпіти таку брудну гру “братнього” народо щодо нас. Скільки замордовано українців і скільки ще повинно зникнути з української землі, щоб вся мерзота зрозуміла, що її тут немає місця. Допоки ми будемо терпіти такі знущання. В першу чергу слід створити національну ідею і згуртуватися навколо однієї української державної ідеї…А допоки її не буде, то не буде у нас ні слави, ні щастя, ні віри. Автору щира подяка за даний матеріал…

TapacUA : Де москаль, там біда і горе… століття історії свідчать про це…половина Європи тільки очухується від москальської чуми… бідні німці через Берлінську стіну тікали коли москальйо мурували її…

українець : Іван Корсак, Респект! За Правду.

ку-ку : російська зрада
Отакі як Корсак роздмухують,роздмухують вогнище недовіри,злоби,ненависті до росіян.Вони гадають,що цей перевертень ЮЩ зверне увагу на них і дасть гроші.А вони тоді вже запиячять так,що буде регіт на увесь світ. З нас вже регочуть,пане Корсак! Українське козацтво -це не держава. Вони продавались за гроші усім,хто більше дасть. Вони продавали матінку Україну. А тому Бог бачить звідтілля і не дає за гріхи наших пращурів нам щастя,віри і слави,як хоче дописувач Олексій.

Аналитик : Дебилы из УНИАН
Честно говоря, даже комментировать этот свидомитский бред трудно! Оказывается, Мазепа не был предателем, потому, что по словам некоего А. Соженицына, поражение в Полтавской битве было бы благом для России. Мазепа, (видимо начитавшись солженицина)оказывается перешел на сторону шведов и поляков, чтобы напакостить шведам и для пользы России?! Кстати, так оно в реальности и вышло – Придя по приглашению Мазепы на Украины за подкреплениями и на удобную зимовку, Карл попал “как кур во щи”, главным образом из-за сопротивления украинского народа. После зимовки разбить ободраных и голодных шведов было делом техники В 1991 Горбачевкак-раз и организовал для СССР “полтавскую битву” наоборот – добровольно проиграв холодную войну – Что вышло и для России и для Украины – все знают! Демократический Запад действовал по железному принципу “Горе побежденным” Что прикольно, в этом опусе о самой “Конотопской битве” ни слова! Защищал свою землю Выговкий, главным образом, татарскими саблями. Как известно, в течении столетий основой экономики Крымского Ханства была хохлоторговля (т.е. торговля плененными украинцами) Естественно, когда кто-либо сам звал их на Украину они никогда не отказывались от приглашения. Рассчитывался с татарами Выговский своими соплемениками! Когда же татары затарились, простите за тавтологию, плененными украинцами (каждый ттатарский воин, захватив свои законные парочку хохлов и хохлушек стал совершено небоеспособен – добычу надо было стеречь и кормить) и вернулись с добычей в Крым, Выговскому пришлось без боя драпать в Польшу. И еще, не в тему, но специально для редакторов этого сайта, печатающего эту хренотень: На Евро за победу команда получает 3 очка и соответственно за две не 4, а 6! А “гвинейская свинья” означает – морская свинка( подопытное животное) Учите матчасть, быдло галицайское!!! Впрочм, зачем свидомиту что-то учить? Он и так самостийный! И на эту тему, напоследок нанекдот: Приезжает в школу комиссия по украинизации. Все замечательно, все на дерьмове, на стенах портреты Шухевича и Адольфа Гитлера и вдруг… На дверях туалетов буквы М и Ж! А це що?!!! -Ну як, це для москалів, а це для жидів…А українці кудо ходять? А ми у себе вдома, де бажаемо, туди і ходим!

Олекса : аналітику
Який ти в задницю аналітик ти фальсифікатор. Все перекрутиш так як потрібно твоїм гаспадам. Ти без брехні не можеш дати ні одного коментаря. Що не слово то брехня.

Aнатолий : ,,Аналитикам,,
Большего горя чем Россия, Украине не принесла не одна страна Мира. И это факт, который опровергнуть сраным ,,аналитикам,, не удастся. Эта тварь, которая называет, героев моей страны, быдлом, живет на украинской земле, жрет украинский хлеб, дышит украинским воздухом. Сам ТЫ МУ..ДА..К БЫДЛО.

Полковник Вешняк : Програмне гасло що до міжнаціональних та міждержавних стосунків.
Все що завдає шкоди москалям, йде на користь українцям. Ну не будуть москалі, ніколи не будуть вважати українців за рівноправних партнерів.

Славянин(Харьков) : Узколобое мышление, кастрированное нацистской идеологией.
Тяжело автору даже подумать, что в развитие культуры и историческое развитие держав, представители других наций, способны внести огромный вклад и им будут за это благодарны народы-аборигены. Русская история и культура – это синтез опыта множества народов и народностей. Опыт – это самое ценное, что есть на планете земля и это то, что передаётся через язык, историю и культуру следующим поколениям. Провластные идеологи всегда стремятся исказить историю, язык, ограничить доступ народа к глубоким пластам культуры, тем самым подчинить людей примитивным сиюминутным идеям. Очень жаль, что из жителей современный Украины продолжают делать идиотов, ограничивая их доступ к опыту человечества.

Laria : Славянин(Харьков)
Несложно, но повторюсь – это ты тупой валенок, не знающий своей истории и не уважающий свой народ! Спасибо, скотина, за аборигенов. Это ты чурка-абориген недоделанный. Ты жлоб, житель современной Украины из Харькова. Ну почему в Харькове так много у.р.о.д.о.в?

Залізний : Для Laria:
У Харкові бидлоти, на жаль, вистачає. Однак слід зазначити, що при усій своїй російськомовності і т.п. , наше місто вважає себе частиною УКРАЇНИ, а не якоїсь Ново- чи Малоросії. І факти свідчать про це. Так, згідно останніх даних, все більшої популярності серед молоді набувають проукраїнські радикальні організації типу “Патріота України”, “Тризуба” чи ВО “Свобода”. А за цього “славяніна” – перепрошую від імені усіх нормальних харків”ян. У сім”ї не без виродка. Хіба не так? Роман Доценко, старший лейтенант, м. Харків

Славянин(Харьков) : Laria
Абориген – местный житель. А Ваша гневная реакция вытекает из пропагандистской политики современной Украины. И Вы в этом не виноваты, поскольку Ваши эмоции запрограммированы – Вы над собой не властны, к сожалению.

> : …з Харкова
Валити пам’ятники жертвам голодомору – оце і вся „культура” тобі подібних.

Москвофакер : !!!
Загалом авторові – браво! Однак є одна суттєва помилка: розмежування позицій російських влади і народу. Маю значний досвід спілкування з цим етнічним утворенням. Тривалий час мешкав у Москві. На рівні окремого індивіда росіяни є нормальними людьми. Однак утворюючи зграю у двоє і більше осіб, представники цього етносу перетворюються у банальних кацапів з патологічною ненавистю до будь-якого народу світу. У переважній більшості біологічна маса цього етносу є нахабною і хамовитою. Тому не слід відокремлювати російські владу і народ одне від одного. Це єдиний організм з варварською ментальністю. От кажуть: у сім`ї не без виродка. Що стосується росіян, то навпаки: серед загалу виродків зустрічаються окремі нормальні люди. Це факт! Перевірено на практиці.

Laria : Славянин(Харьков)
Вот вся ваша зашоренность и запрограммированнсть аля ОРТ и вылазит – одни общие обтекаемые, не имеющие под собой фактов, фразы. “Пропагандистская политика” говоришь, это тебе к товарищу Путину, тут ты ошибся, как засирать мозги – это к нему, к голубчику родимому и любимому тобой.

Славянин(Харьков) : Laria 🙂
Нормальные люди по ночам спят,а не дежурят по стране.. ..Вот Ваш товарищ
более творческая личность, чем Вы, он не общается на столько шаблонными фразами, берите пример с него и Вы продвинитесь по службе. Когда Вы, народ пасёте как баранов на “информационных полях СМИ” – не дай бог их мышление не будет отвечать линии свидомой партии… – Вы тем самым унижаете украинцев. Демократы хреновы! (сорвалось – извиняюсь).Настоящую нацию и страну на вранье не постоить! Да, ладно…! Бог Вам судья и Вашим хозяевам. Мои персональные Вам пожелания счастья и воли к свободе.

Dujyi : Cумно усе це…
Що до росіян – правда у тому, що вони НІКОЛИ не зрозуміють інші народи, завжди ставитимуться до них зверхньо, нахабно, брутально… від безневинного анекдота про Чукчу (де з цього народу малюють ідіотів), звинувачень Здорнова на адресу америкаців у їх, буцім то обмеженості, аж до геноциду українського, татарського, чеченського, грузинського та багато – багато інших, якщо не УСІХ. Це ставлення до інших народів – захистний племінний симбіоз ментальності, яка дозволила росіянам утворити сильну державу у 17ст. Українці – вкорте намагаються витворити з себе єдиний народ – спроби доволі кволі та суперечливі: еліти розпорошені, дезорієнтовані, намагаються відікрасти (освоїти) залишки ничийної землі, заводів, ресурсів; простий люд копирсається у тій же землі, нарікає на еліти, виливає душу у чатах, та їсть модифіковане пожирадло, зі смаками бекону, червоної та чорної ікри… Його труять вакцинами, що призводять до безпліддя, підривають у шахтах, нацьковують одне на одного…а він живе… Слава великій нації, що знайшла в собі сили відроджуватися формуватися у новітні часи! І дай Боже нам успіхів у цій складній справі, і ще одне: УКРАЇНСЬКЕ – понад УСЕ рятівне гасло для еліти та простого люду. А відносини з росіянами – лише паритетні, Прибалтика перевірила а нам – приклад.

Ігор : Про братню “любов”!
Ви, “великие и русские”!!! Назвіть хоч один договір підписаний Росією і був виконаний згідно підписаного!!! Незнайдете!!! Це є суть російської політики. І всі їхні відносини базуються на понтах! “А ЧТО ТЫ МНЕ СДЕЛАЕШЬ?”. Чому біситься російський політикум??? тому що знайшлися люди які, згідно підписаних Росією угод, вимагають виведення ЧФ з Севастополя, тому що вимагають виконання інших міжнародних і міждержавних правил і угод про відшкодування збитків за нанесенй шкоду . А реакція кремля одна: “Да как ты холоп посмел на матушку Россию свой рот расскрыть?”. “Да кто вы такие???”.” Да мы вас в бараний рог скрутим!!!” ……… Відносно хто кого – історія покаже!!! А запроданцям в Україні (5-тій колоні) хочу сказати : поки у Росії прийиають – їдьте у Росію, і ніхто вас тут не тримає!!! Але якщо ви хочете жити тут – то Україна є вашою Державою а зрада інтересів Держави на користь іншої держави переслідується за законом!!!

Ігор : Про братню “любов”! Славянина из(Харькова)
Якщо вчитися з багатовікового досвіду розвитку російської історії та культури, як пропонує автор, то української нації, української культури, української мови, українського характеру взагалі не повинно існувати!!! Так!!! Росіяни “способны внести огромный вклад и им будут за это благодарны народы-аборигены.” Вони можуть внести свій вклад але не в розвиток культури і мові української – бо вони апріорі її не визнають як мову тої Держави у якій вони проживають!!! ……..” Русская история и культура – это синтез опыта множества народов и народностей. Опыт – это самое ценное, что есть на планете земля и это то, что передаётся через язык, историю и культуру следующим поколениям.”………Отут автор сам підтверджує мої попередні слова що досвід передаеться через культуру, мову, історію – але ж ви вбивали весь час і українську мову, і українську культуру а тим більше її історію!!! І нагло продовжуєте вбивати Україну в Україні!!!………..А ця цитата про вашу активну роботу на територіях інших держав: ” Провластные идеологи всегда стремятся исказить историю, язык, ограничить доступ народа к глубоким пластам культуры, тем самым подчинить людей примитивным сиюминутным идеям. Очень жаль, что из жителей современный Украины продолжают делать идиотов, ограничивая их доступ к опыту человечества.”..

…..Якщо Російський досвід – це досвід всього людства – то я не знав що людство таке бідне!!!

Стас : Про зраду в новейшей истории.Вчерашнем Черномырдинском шабаше.
Неизвестно был предателем украинский гетьман,это дела давно минувших дней,я про зрадникив сегодняшних;вы представте любое уважающее себя гос-во,если сосед пытается оттяпать у него чуть ли не половину территории,то оно как минимум перестанет его уважать.В украинской политике все до наоборот.Смотрел вчера поздравление российскому бонзе т.н. наших жалких политиков и сегодняшних и вчерашних изрелище откровенно ужасное.Куда мы придем с такой политикой?Они б еще Жирика и Лужкова притащили-а ведь хвидимо хотели.До каких пор эта шваль будет плевать в лицо украинцам?Не пора ли выбрать украинскую власть?

 Ігор : Про братню “любов”! Славянина из(Харькова)
Ніхто в Україні незабороняє вам вивчати російську культуру, мову та історію. Розмовляти на своїй мові де хочете і скільки хочете. Тільки не потрібно доказувати “что русский язык – это самый языковатый язык в мире”. Самий матюкливий – вірю!!! Кажуть що людина стільки раз є людина скільки мов вона знає!!! Складається враження що у вас немає бажання бути навіть двічі людьми!!!

Ігор : Анал…….ітику
Я думаю що ана..літик розуміє,так ненависну йому, Державну мову. Так от: тебе тіпає все сильніше і сильніше, а буде трасти. Тому що ненависть яку ви породжуєте до інших – повертається до вас самих. Правда ви цього зрозуміти просто не можете, у вас тільки одностороній витік інформації ( те що витікає з вас самих). Може пора дійсно включитися і послухати що про вас кажуть??? Може зрозумієш за що вас всі так сильно “люблять”???

Українець : Анатолию
На жаль україньска земля давно вже не українська. ЇЇ купили за грязні зелені американці папірці усіляки олігархи-космополіти. І за цю землю вони вбють і свідомого українця і москаля. Щодо хліба, то його теж важко назвати українським. Жито збирається німецькими та американскими комбайнами, які надані у лізінг іноземними банками та які заправляються російским паливом. А повітрря – воно не знає ніяких кордонів. Безсенсовно заявляти на нього якісь національні права. До того в Україні повітря не таке і свіже, особливо в Києві

Дон : Уся надія росіян лише на янучар
Янучари – це найпідліша порода людиноподібних. Це паталогічний зрадник своєї країни..

Ігор : Дону
Якби тільки на Янучар!!! Вони опираються на тих хто голосує за янучар-шуфроїдів. А це головна проблема янучарського народу. Поки народ не зрозуміє – нічого хорошого не буде!

Ігор : Українцю!!!
Земля не може бути не українською…..це є українська територія незалежно від того хто є її власником……її просто так вивезти неможна. А те що нею зараз користюються – думаю що земля неповинна простоювати. А чиїми комбайнами збирати?- тими які менше втрачають зерна з гектара. На мерседесах їздять тому що машина хороша і комфорт і якість. Чому наш президент і всі держслужбовці їздять на іномарках? – тому що у “запорожець” їм противно сідати. А я б заставив їх їздити у машинах виготовлених на уркаїнських заводах. Може б і заводи почали кращі машини випускати?!!!

Вася : Росія – Україна
“…Ось який зміст, наприклад, вкладають у термін “українці” в нещодавно виданому в Москві збірнику: “Украинцы” отличаются обыкновенно тупостью ума, узостью кругозора, глупым упрямством, крайней нетерпимостью, гайдамацким зверством и нравственной распущенностью”[5]. Такими нас, на жаль, бачать певні кола Росії…. ——————- [5] Украинский сепаратизм в России. Идеология национального раскола: Прилож. к ж. “Москва”: Сборник.— М., 1998.— С. 251. ” —————— Із книги Євгена Наконечного “Украдене імя: чому русини стали українцями”.

Укрїнець : Ігорю
А ви спройбуте зайдить на чиюсь власну теріторію, на підставі того, що ви громадянин України. В кращому випадку вас побють, можливо ногами. Зараз все менше залишається землі, якою можно вільно пересуватись. Парканами огорожені цілі лісні масиви. А щодо техники, так це не тільки питання комфорту та зручності користування. Дуже важливо де само викунються високотехнологічні операції складання машин. Як відомо таких виробництв в Укрїні майже не залишилося

Студєнт : Здається, що автор перед написанням статті не зробив достатнього екскурсу в історію…
Бо стаття вийшла б набагато гостріша. Чи можливо це спеціально неповна інформація? Березневі статті виконувались до 1657(смерті Б. Хмельницького), а Юрій підписав Переяславські статті із зміненим змістом, видані Москвою за договір Богдана. Це факт вже підтверджений. Тому із 1657 року починається експансія України. І не слід людям тут говорити про те, що росіяни постійно зраджували… Підписані договора дотримувались Москвою аж до смерті гетьмана, а з наступним підписували новий, де і “урізали” права Гетьманщини. Аналітику слід було б почитати щось іще окрім Ключевського і Соловйова. Раджу хоча б Дорошенка, якщо ви вже так Грушевського не сприймаєте. Щодо Мазепи, то пораджу О. Оглоблина із його однойменною монографією “І. Мазепа”: це справжнє наукове дослідження, із посиланнями, без популізпу. Зрадник він для Росії, а для нас – будівничий української держави (“Від Богдана до Івана не було гетьмана”). Російська історична наука нічого не варта, якшо це стосується щось поза етнічними російськими територіями. Суцільна пропаганда…

іван корсак : дзуськи вам, шовіністи
Хлопці, ви погляньте тільки, що робиться! Росіяни проти українців і навпаки…Усі аж сичать з ненависті. Але уявляю як тішаться і потирають радісно руки, аж підстрибуючи від захоплення ті, хто хоче нас нацькувати одне на одного. Дзуськи, не вдасться. Абсолютна більшість українців підпишеться під словами Івана Драча, що ми хочемо, аби в Україні єврею жилося краще, ніж в Ізраїлі, поляку краще Польщі, росіянину – краще, аніж в Росії і т.д. Ще Леся Українка висміювала тих, хто патріотизмом зве ненависть до чужинців. І це вже в крові, бо на споконвічно полінаціональній і поліконфесійній українській землі всім вистачить місця і сонця. Якщо пробачите мені невеликий відступ. В юності я захоплювався творами Пришвіна і досі шану цю зберігаю. Уявлявся мені він просто мудрим філософом і блискучим письменником, що абстрагувався від жаху навколо. Але я був шокований, коли опублікували щоденники Пришвіна. Виявляється, він не замкнувся в своїй прекрасній мистецькій клітці, йому боліло, та ще й як…Більшовизм був чумною бацилою Заходу для руйнування Росії – приблизно так формулював він своє бачення. Сьогоднішній російський імперіалізм – “русский фашизм” термін ввів видатний російський філософ Ніколай Бердяєв- , сьогоднішній імперіалізм є продовженням того ж більшовизму, попереднього імперіалізму, продовженням руйнування російського народу. Кому вигідно зараз Росію сварити з Естонією, Латвією, Литвою, Грузією, Україною і т.д.? Тільки не кажіть, що моєму двоюрідному братові в Москві, племінникам в Ульяновську чи на Тамбовщині. Бо ж знаємося… Хлопці, хлопці, нас нахабно розводять, вважають і росіян, і українців за лохів. Треба ставити пам”ятники видатним росіянам в Україні? Нема питань. Ставмо російському генію Ломоносову, що вчився в Київській академії, або Чайковському, або Гоголю, або Ахматовій. Всією душею підтримаємо. Тільки не нав”язуйте нам якусь проститутку-німкеню, що профуркала пів Росії, наробила біди Україні, винесла смертний вирок Радіщеву, якого доконав після помилування катеринин коханець – і Радіщев випив отруту. Неважко уявити реакцію єврейського народу, якби пам”ятник Муссоліні чи Гітлеру хтось пробував ставити в Ізраїлі. Отакі пиріжки…

Neko : Займався б кожний своєю справою…
Що мене найбільше вражає, так це навіть не злість і безпардонність, з якою тутешні коментатори обливають одне одного лайном, а легкість, з якою вони розсусолюють на теми, у яких здебільшого абсолютно некомпетентні. От скажіть мені, люди добрі, чи взявся б хтось із вас обговорювати, скажімо, теорію відносності Енштейна? Навряд чи. Так чому ж ви вважаєте, що історія – наука простіша за фізику? Ну, можливо, в абсолютному вимірі вона дещо й простіша, але все одно без спеціальних знань тут нема чого вам робити. Хай собі професіонали займаються історією, а ви, шановні “інтєрєсующієся”, почитайте, що вони пишуть, тільки добряче почитайте, не однку якусь книжку, а кілька десятків. Тоді приходьте і висловлюйте свою думку. Те саме, на мою думку, мусив би відповісти російському МІДу наш МЗС – якщо у них щось там викликає “нєдоумєніє”, хай спочатку розберуться з цим нєдоумєнієм, а потім вже гавкають…

1 : СЛАВА НАТО!
пусть рычат москали. Мы знаем что за этим рычанием ничего нет. Из одной страны с ними ..) Порычат а потом подожмут хвот и прибегут сами в НАТО записыватся.

Махно :  Івану Корсаку – уточнення.
“6 травня 1686 року в Москві Голіцин підписує Вічний мир, яким продовжується розшматування України, а Київ продають Речі Посполитій за 146 тисяч карбованців…”  Трохи не так, наоборот. Не “не продали Речі Посполитій”, а “купили у Речі Посполитолї”

 1.Щодо «роздмухування вогнища недовіри, злоби, ненависті до росіян”, як пише „ку-ку”. Хто його роздмухує? Імперці, не найкращі представники Росії , щодня його самі роздмухують. Словами і діями. І в словах, і в діях зайшли ого як далеко, хоча б за останні роки фактичного неоколоніального статусу „незалежної” України. Про дії в двох словах не скажеш: томи судової справи зайняли б надто багато місця. А ось куди зайшли в словах – то досить згадати погрози застосування проти України ядерної зброї, в тому числі в опублікованих планах війни проти України. Можете зараз самі „приобщиться к опыту человечества”, як закликає дописувач із Харкова (має він на увазі , передусім, як видно з контексту, досвід російських царів, їх прислужників та духовних спадкоємців). Ось електронна адреса статті Ігоря Джадана „Операция механический апельсин”, опублікованої в „Русском журнале” 21 квітня 2008 року:http://www.russ.ru/stat_i/operaciya_mehanicheskij_apel_sin Про яку культуру після цього може заїкатися харків’янин? Про культуру застосування ядерної та іншої зброї? Точно сказано: „На злодієві шапка горить”! ……….. 2.Івану Корсаку: Гоголь – українець, а не росіянин. Народився він на Полтавщині.З біографії: „Батько його був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя. Пізніше знаменитий нащадок звеличить його до легендарної постаті й оспіває в образі Тараса Бульби. Дитинство майбутнього письменника минуло в с. Василівці (тепер Гоголеве) в маєтку батьків. З 1818 по 1819 р. навчався в Полтавському повітовому училищі, а з 1821 по 1828 р. — у Ніжинській гімназії вищих наук. Мовно-музична культура рідної землі знаходила свій вияв у виховній практиці бабусі Тетяни Семенівни, маминої мами. Любов до мови, відчуття слова закладалися у юного Миколи Гоголя уже з дитячих літ. Згодом він захопиться збиранням українських народних пісень, прислів’їв та приказок, готуватиме матеріали до українсько-російського словника. Пізніше він так писав про українську пісню: «Якби наш край не мав такої скарбниці пісень, я б ніколи не зрозумів історії його, тому що не збагнув би минулого…» «Моя радість, життя моє! Як я вас люблю! Що всі холодні літописи, в яких я тепер риюся, перед цими дзвінкими, живими літописами! Як мені допомагають в історії пісні!..» «Це народна історія, жива, яскрава, барвиста, правдива, що розкриває все життя народу». Ще в студентські роки, глибоко переймаючись соціальними негараздами, внутрішньо противлячись найрізноманітнішим виявам зла, вболіваючи за всю державу і свою «милу Україну», М.Гоголь настроювався на таку діяльність, «щоб бути по-справжньому корисним для людства». Загалом же всю творчість великого письменника було спрямовано на «очищення серця», «розуміння серцем», щоб досягти хоч якоїсь подоби суспільної гармонії…. У 1828 році М.Гоголь переїжджає до Петербурга…. Туга за батьківщиною, за мальовничою Україною, змусила М.Гоголя наприкінці 1833 року клопотатися про місце професора історії в Київському університеті св. Володимира….” І ще, добродію журналісте. Час забувати старий штамп супергостинних поневолених українців „в Україні всім місця вистачить”.Ви забули, що за найкоротший час після розпаду Союзу Україна посіла четверте місце в світі з кількості імігрантів? І що через реадмісію їх скоро буде ще більше? Через супергостинність чи то пак суперкорумпованість можновладців та їхніх штатних лизоблюдів. І якщо в Євросоюзу є якась примарна надія впоратися з проблемою імігрантів, хоча б за рахунок України, то куди нашій недолугій псевдодержавці…А на вулиці – 21 століття і багатомільярдний агресивний третій світ. Наркоторгівля, злочинність, тероризм, війни, в тому числі міжконфесійні, геноцид, голод, навіть нестача води, що все прогресує. До речі,ще й через це дивуюся вкотре усім цим Джаданам. Їх ось-ось Азія поглине, а вони корчать із себе Чингісханів, бризкаючи слиною на українців. Щось із області психіатрії.

Іван Корсак : махнові
Певне, найточніше – Річ Посполита отримала компенсацій за відмову від претензій на Київ. А ще можна “оцінили”, а ще точніше – шинкували. Гуляли і шинкували сім тижнів, базаруючи Україною, “без неї її одружили”. Та так шинкували, дарувавши руїну нам, що й досі від того голова в багатьох болить…

ромарома : стосовно конотопської битви та інше
хочу прояснити роль згадуваного тут Юща. Багато хто звинувачує його в тому, що він не оправдав надій, що він псує відносини з Росією. Я думаю він втілює в життя книжку Кучми – свого попередника. Намагається пояснити українцям, що вони не росія, і в чому полягає ця болюча різниця. Він знає, що це не принесе йому додаткового рейтингу, що і підтверджують рейтинги, але в цьому з мого боку йому більша пошана, що працює не лише на себе, як усі інші при владі, а створює націю з тої купи г-вна, що залишилася після розпаду союзу.

Українець : Автору-шана!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Полковник Вешняк : Боже, зглянься на убогих, та зарадь їм хоч чим небудь.
От лихо москалям та рафінованим «совкам», їм, навіть зараз вже непереливки, так не пощастило убогим – мати таку шовіністичну патологію, та ще й обтяжену цілим букетом комплексів на ґрунті усвідомлення “худости своего рода (рос.)”, таки дійсно, їм бідолашним не позаздриш.

Вася : Не аналитик, а анализатор!
От слов “анальный” и “лижущий”, орлу, который сам себя отворачивается!

Студэнт : informer
Російський прапор тільки почав входити в шану серед власного народу (мається на увазі дворян – С.) за часів Петра І… прикріпляв він патріотизм відомо як – кров”ю. Про розпуск полків – це, напевно жарт… Бо ще задовго до Петра була така практика в Європі, де він це і перейняв, в тому числі і серед козаків, яких розпускали за погану службу – це була ганьба в Україні ще у 15 ст.. А в якому був Петро? Про розквартирування: на кінець 18 століття такого не траплялось в Європі (особливо у війнах з росіянами, які ненормально ставились до полонених), бо стояли насмерть, особливо наполеонівські батальйони, які розвіяли російські славні війська по всій Росії… А ось з погодкою непощастило…Про ратні подвиги роснароду після 1240 року: Ага, як тільки прийшли татари, так відразу і з”явився російський народ… Хочби над дитячим розумом не знущались!! Дайте їм можливість самим подумати!!!

ЦИНИК (prime) : По теме
Коментировать статью с чехардою малосвязанный и оторванных событий – еще глупее, чем принимать такой опус на веру. Российский МИД сказал все правильно, но зачем? Ведь это именно то, что было запланировано. Только узколобый не видит за празднованием Конотопской битвы антимосковской демонстрации. В 1659г. крымские татары разбили передовой отряд войска московитов. Разумеется, свидомые историки утверждают, что главным был Выговский, а не Мехме́д IV Гера́й. Тот факт, что потери победителей оказались близки к потерям побежденных, а результатом битвы стало общеукраинское восстание против Выговского с «со-товарищами» демонстративно замалчивается, как не имеющее значения. Главное – это в пику москалям, мол с татарами (с НАТО) мы вас обуем и шапками закидаем. Какой-никакой бальзам на уставшую от чувства неполноценности душу. И совсем не надо думать о ценах, зарплате и мрачной перспективе будущего года с мировыми ценами на энергоносители. Президент и подконтрольные ему СМИ только и заняты провокациями с натравливанием жителей Украины с северным соседом. Конотопской битва из этой колоды. Следующим, видимо, будет празднование Прутского сражения 1711. Там тоже крымчаки отличились и кое-кто из приятелей Мазепы рядом стоял. Главное – московиты получили по шее, не важно от кого, не важно за что. Главное, чтобы народ был при деле и не задавал глупых вопросов о цене мяса.

tatatonia : МИД Росии
и все остальные только олну фразу поймут – НА
….!! И одно действо Тогда Россия превратится в цивилизованную страну. Куда москалики не ступят – одни слёзы и разруха…

Студєнт : Циніку
70 років СРСР і 15 Росії – це постійна антиукраїнська демонстрація… Ваші історики не керуються методами історизму – підіймаються теми вигідні державі, із шовіністичним нахилом… Вони до цього часу не визнають українських істориків засуджених Союзом: Грушевський, Дорошенко, Полонська-Василенко і т.д. А ці ж люди не придумакли нічого, просто їхнім дослідженням, базованим на джерельних матеріалах, просто нічого протиставити окрім пропаганди… А Конотопська битва – це можливість показати українцям історію українську, із сторони українців, а не Москви. Про общеукраїнське повстання ви перебрали… Бо не було такого: була лише змова старшин, які не підтримали пропольської політики Виговського, народ ніхто не збирав після Хмельниччини… Ми, на відміну від вас щодо нашої літератури, добре ознайомленні з працями Соловйова, Ключевського, Погодіна і т. д. А чи ознайомленні ви з нашими? Сумнівно, бо в такому разі все було б аргументовано…

Володимир : Ідолопоклонники бачать лише дупи.
Ідеологія московії – ІМПЕРІАЛІЗМ. Імперіалізм допускає існування лише двох категорій істот – богоізбранниє і врагі. Хто заікається про національність – націоналіст, главний враг імперіалізму (нацист). Для підтримання цих міфів потрібно ідолопоклонство. Ідолів в московії в усі часи творили. Царя батюшку хер-Пітера, Іоана…,матушку Єкатєріну…постєльного Мєншікова, Потьомкіна.. вєлікого Сталіна… пу, мє… А ідолам потрібно віддавати вєлікоє уважєніє, в позі чєлобітной

ЦИНИК (prime) : Студєнту
Вы, уважаемый, видимо, из К-Могилянской Академии, раз пишете такое. Учите историю не только по Грушевскому-Стецько. Или хотя бы научитесь отбрасывать пропаганду от событий, как это умеет большинство, выросшее с иммунитетом к компропаганде. Иначе останетесь «свидомитом», для которого государственная пропаганда является непоколебимой истиной. Личность, четырежды дававшая присягу никогда не будет уважаема. Это – аксиома. А если эта личность откровенно торговала (как в прямом так и в переносном смысле) собственным народом во имя единоличной власти, то тем паче (может поставим ему памятник в сожженной им Полтаве и еще в двух десятках левобережных городов?). Но моя заметка не об этом антигерое. ГОСУДАРСТВЕННОЕ празднование Конотопской битвы является ОТКРОВЕННОЙ АНТИМОСКОВСКОЙ ПРОВОКАЦИЕЙ, т.к. ни действующие лица, ни то, как эта битва повлияла на всю войну не стоят бумаги с указом Гаранта. Это равносильно празднованию победы Германии в сражении под Харьковом с выходом к Волге в Сталинграде. Реакция МИДа России была предсказуемой и на нее делался рассчет. (Бедный Іван Корсак запутался между причиной и следствием). Цель этой затеи – натравить жителей Украины на Россию. Чтобы Студенты мучились вопросом, как отмыть добела черного кобеля, а не задавали на улицах вопросы правительству «КАК ПРОЖИТЬ на стипендию?», «Сколько сейчас стоит мясо» или «Почему при кровавых комунистах-империалистах людям жилось лучше, чем в свободной Украине?»

Популист : Владимиру
В основе любого государства лежат имперские идеи – жёсткий контроль центра над перефирийными территориями. Поэтому сегодня все государства являются тюрьмой народов. Центр подавляет недовольные массы населения достаточно взглянут на любое государство “цивилизованной” Европы, в том числе и Украину.Просто у нас, как инструмент контроля над толпой выбрали идеологию нацизма (читайте труды Гитлера)- видно мы настолько незрелая нация, чтобы почуствовать свою значимость должны унижать другие народы. Дайте себе ответ что такое нация? по каким признакам она является нацией? Как должно жить нормальное много национальное государство?

ІВАН КОРСАК : ІМПЕРІЇ ЗДОХЛИ
Неправда,що всі держави є тюрмою народів. Держава має бути співтовариством – не хочу вдаватися до дефінііцій, то не моє. У мене, особисто, через паркан, один сусід – чеченець, за 26 метрів – прибалт, через дорогу – росіянин. Інших я навіть не знаю. чиї корені в них – хіба це принципово? На нашій вулиці, де був жах, де без гумових чобіт не пройти, ми склалися. поклали асфальт, провели газ, електрику, каналізацію, нам тепер не соромно запросити кого завгодно. Державних коштів тут нуль.Позавчора в нас були американці – кажуть у них також є подібні квартали, але то дуже пов ажні квартали. А ще були у нас в гостях іспанці, поляки, росіяни, білоруси, їй- богу, усіх не згадаю . всім раді. Я цитував іспанцям Лорку російською – на мій жаль, знаю в російському перекладі. але вони від того не засмутилися, Бо для Гарсіа Лорки “добрий китаєць краще поганого іспанця”.Хлопці, отак і живем. І вам зичу того ж.

Популист : ІВАН КОРСАК
Счастье человека зависит только от него самого. Конечно если есть добрая воля людей жить в мире и согласии, не смотря на пропаганду и политику государств, то они сами становяться хозяивами своих судеб.

тереза : Наш ответ
Прочитала, пришла в ужас! Хотя ничего нового, с такой оголтелой ненавистью к русским и России уже сталкивалась. Едешь в поезде, пока до границы с Россией не доехал, украинцы её грязью поливают. Как только через границу перевалили, сразу рты закрывают. Смелость такая национальная.

Киевщина : Мнение.
Автор не указал также, другие предательства по отношению к Украине, когда при трех разделах Польши Западную Украину Екатерина 11 отдала Австрии, 1920 году Западную Украину отдал Ленин Польше. И что договор Переяславской Рады , в котором указывалось , что “соединяется как равный с равным, как вольный с вольным” был уничтожен царизмом, введено было рабствоввиде крепостничества, отменены в городах “Магденбургзское право”, запрещен царскими указами украинский язык, правительство и т.д. А в защите Конотопа , когда 4 тысячи козаков находясь за земляным валом выдержали двух месячную осаду 150-200 тысячную армию вторжения , это героизм и городу нужно дать звание “город доблести “. И отметить мужество козаков которые победили армию превосходившую их в 3-4 раза.

Популист : Киевщине
Вот и я говорю, что народы всегда становятся заложниками, в политической игре хозяев империй! И нас и россиян государственные пропагандисткие службы во все времена держат за лохов!

Андрій Тернопіль : осійська зрада. Технологія махлювання (до 350-річчя Конотопської битви)
Стаття- мужня позиція автора,котрий зрозумів, що він окремий народ, а не придаток до “Московщини”. А всі хто цього не розумію то нагадаю, що “раб, який не хоче звільнитися від рабства заслуговує подвійного рабства”

Воля : для Андрій Тернопіль
Если бы позиция автора, то можно было бы понять. Автор лишь инструмент и испонитель государственного заказа. А так прикольно почитать прения сторон!

Киевщина  : популисту
Согласен. Поэтому Украина не должна быть в составе империи , что бы ей хозяева империи не играли.

Популист : Так Украина и есть микро империя, которую хотят за деньги приватизировать макро империи!
Идет торг. Кто даст больше раз, кто даст больше два! Кто даст больше три!… Только деньги осядут в карманах олигархических кланов- хозяев нашего многострадального народа! Пока проститутки торгуют страной, народ и страна ниже плинтуса!

Воля : Популист-“Идет торг”
Я считаю, что Украина достанеться евро-атлантической цивилизации – у них больше “бабок” и сфер влияния, по которым мы зависим. Евроазиаты, в лице российского лобби, ещё не стоят крепко на ногах и влияют только через культуру и экономику – маловато, чтобы вырвать лот – Украина! А если без сарказма, всё это очень грустно.

Шланг : Разница между украинцами и русскими
Разница между украинцами и русскими состоит в том, что первые – европейцы, а вторые были есть и будут далеко не первыми из азиатов. С. Бендера – борец за свободу украинцев от русской чумы. А русские, как всегда будут круто грозить с перманентного бодуна, пока не продадут свою нефть, потом тихонько пукнут, заткнутся и вернутся на круги своя. У них историческая судьба такая.

Чур : Предлагаю провести генетическую экспертизу народов!
Европейцев на лево – азиатов на право и разделить колючей проволкой! И… начнётся всемирный РАЙ!!!

Симон Петлюра : Україна – суверенна держава зі своїми атрибутами – культура, мова , валюта
Шановні , може досить бруд лити один на одного? Справжньої історії ми ніколи не взнаємо- оригінали історичних документів давно знищенні( а от чому?) – Слово о Полку Ігорова, Березневі статті та інші. Давай те жити сьогодення. А сьогодні є дві окремі суверенні країни Росія і Україна. У кожного свого кульура, своя державна мова, свої герої і злочинці, своя економіка. Потрібно визнати це і не воювати. Для Франції Наполеон герой, для Росии = ворог.
..

Roma : All these KGB agents write from Moskov
All these KGB agents write from Moskov. Ukrainians do not need Moskov KGB agents to write what Ukainians think.

западенець : кацапам
Цілком підтримую автора і ще справжніх патріотів України. А всім іншим хотів би нагадати, що Росія провадить державну програму щодо повернення росіян на свої землі. Так що друзі якщо не подобається не(censored) (censored)іти -чемодан- вокзал Росія. І в додаток Спершу була Київська Русь, а Московія пізніше.

Vladimir : it is time for Ukraine to live without Moscow and Putin
Russia is full of Ukrainian blood and bones from Moscow to Siberia. After Mongols destroyed Kiev Moscow army ruined Ukraine many times. Stalin killed milions of Ukrainians with famine. It is time for Ukraine to live without Moscow and Putin.

ІванКорсак : популісту і анти уніату
Панове,споконвіку поліетнічна і поліконфесійна Україна рада людові всіх національностей, на цій землі сущим. І від роду у всіх однакове право…А хто ж не шанує цю землю, з якої хліб їсть, традиції та культуру, то хай собі добровільно, без усіляких депортацій, чимчикує за Чоп чи Хутір-Михайлівський, на південь чи північ…»Моя ліпша, ніж твоя» – то вже Європа проходила, то не для українського духу. Бувайте здорові.