Життя без коректури

Ось і добігає рік, сіючи тихий щем у душі. Різне траплялося в ньому. Тож милостиво пробачмо тому рокові якісь прикрощі, що вже за спиною, і спокійно та впевнено погляньмо у прийдешнє.

Посміхнімося подумки над забавками й витівками астрологів. Одні обіцяють реформи та підйом фінансів, інші кажуть, що ми станемо добрішими, поціновуватиметься більше щирість і благородство вчинків. Рік Тигра за китайським гороскопом тішить терпеливих та працелюбних, бо то, мовляв, їхня година зоряна, їхній час жниво збирати із засіву пори попередньої. Хай так і буде, нехай девіз нашої газети «Сім’я і дім» – «Тільки справжні цінності» – стверджується у житті.
А другу частинку астрологічних прогнозів, де пишеться про загрози, конфлікти й невдачі, взагалі не читаймо – віднесемо те до забобонів різних, як відгомін язичництва, далекого і забутого.
Прожитий рік, певне, додав нам мужності, стійкості та витривалості. Хтозна, можливо, вони колись знадобляться…
Попри час непростий, однаково спалахнуть опівночі феєрверки, найбільш нетерпеливим заманеться, напевне, бабахнути навіть раніше, сядемо всі за святковий стіл. І хай поряд з нами сідають Віра, Надія й Любов. Бо ж як господині помиють посуд по всіх святах, то маємо засукати рукави до праці – без цих трьох Сестер немислимо сягнути наміченого та омріяного.
Мимоволі пригадується з рядків Ліни Костенко:
Не знаю я, що буде після нас,
в які природа убереться шати.
Єдиний, хто не втомлюється, – час.
А ми живі, нам треба поспішати…
Щоб ці ліси не вимерли, як тур,
щоб ці слова не вичахли, як руди.
Життя іде і все без коректур,
і як напишеш, так уже і буде.
Тихо збігає рік. Два тисячоліття та ще й десяток літ тому, певне, в цю пору збирали пожитки в далеку дорогу волхви, з надією та очікуванням позирали у вечірнє небо, коли ж загориться, як написано, Зоря Вифлеємська.
Ми також лаштуємося пройти шляхом року прийдешнього та усіх наступних, скільки відміряно. Тож хай буде цей шлях щасливим і радісним, хай здійсняться наші задумки, мрії, прагнення.
З Новим роком та Різдвяними святами, наш дорогий і вірний читачу!

Джерело: “Сім’я і дім” від 31.12-06.01, 2009р.